Kaia Kanepi kohtub Pariisi veerandfinaalis Donna Vekiciga

Kaia Kanepi kohtub Trophee Lagardere’i WTA 125K turniiril Pariisis reede pärastlõunal peetavas veerandfinaalis Donna Vekiciga (Horvaatia, WTA 106.).

Vekic alistas täna Joanne Zügeri (Šveits, WTA 215.) üsna kindlalt 6:1, 6:4. Edetabelikohale vaatamata on Vekic veerandfinalistide seas ilmselt Kaiale üks ohtlikumaid vastaseid, sest seni on ta Horvaatia tennisistile kaks korda kaotanud. Mõlemad mängud peeti suure slämmi turniiridel: Vekic võitis 2019. aasta US Openi 2. ringis kahes setis ja 2021. aasta Australian Openi 3. ringis kolmes setis. See oli dramaatiline mäng, kus Kaial olid teises setis kasutada ka matšpallid.

Tõsi, mõlemad eelmised mängud on peetud ajal, mil Vekic oli Kaiast edetabelis eespool, nüüd on seis vastupidine. Vekicil oli väga kehv periood eelmisel aastal alates augustist, kui ta 8 turniiri jooksul võitis ainult kolm mängu. Ent seejärel sai kunagine TOP20 tennisist esikoha Courmayeuri WTA 250 turniiril ja natuke parandas oma kohta. Sellele järgnes aga taas kaotuste rida ja ka kahekuine paus. Kahel eelmisel nädalal mängis Vekic hoopis ITF-i turniiridel, kuid ei saanud sealgi avaringist edasi.

Aga tundub, et Roomas on tema vorm parem ja kui ta vähegi suudab oma kunagise mängutaseme taastada, siis ei ole Kaia võit sugugi kindel. Kahjuks ei ole praegu veel kihlveokontorite koefitsiente, kuid võib eeldada, et Kanepit loetakse kergeks soosikuks.

Kanepi ja Vekici kohtumine on veerandfinaalidest ajakavas viimane. Esimene mäng algab Eesti aja järgi kell 12, millest võib eeldada, et enne kella 17 meid huvitav kohtumine ei alga. Kuid kolme mängu kestvust on isegi tunni täpsusega raske ennustada.