Võis oodata põnevat mängu, aga tegelikult tegi Iga Swiatek (Poola, 2) Miami turniiri finaalis Naomi Osakaga (Jaapan), mida tahtis, sest tema võidunumbriteks märgiti 6:4, 6:0.

Swiatekist oleks nii või naa saanud ülehomme uus maailma esireket, aga nüüd lõi ta ukse nö pauguga lahti, sest poolatar on võitnud järjest kolm WTA Masters 1000 turniiri – Dohas, Indian Wellsis ja Miamis, kokku neil võistlustel 17 matšivõitu. Kahe viimase turniiri võitmine moodustab ka nn Päikesepaiste duubli (Sunshine Double), mille naistest tegi viimati Viktoria Azarenka 2016. aastal.

Finaali domineerimise kohta võib tuua igasuguseid numbreid. Näiteks teises setis oli Swiateki ülekaal sedavõrd suur, et ta võitis rohkem kui kolmveerandi punktidest – 25:8. Oma servil loovutas Swiatek kogu mängu jooksul ainult 13 punkti ning eriti muljetavaldav oli fakt, et ta võitis isegi teiselt pallingult 70% punktidest. Ja lõpuks viimane number: Osakal kogu mängu jooksul 0 murdepalli. Et Osaka võitis ässad 7:3, ei omanud taolise mängu juures mingit tähtsust.

Kohtumise pikim oli esimene geim, mis kestis 20 punkti ja Osaka suutis servi hoida. Kuid veel kahes geimis sattus jaapanlanna palling ohtu ja ühe neist geimidest seisuks 3:2 Swiatek ka murdis. Lõpuks ei saanud Osaka oma servil isegi 50% punktidest (61st 30). Murdepalle realiseeris Swiatek 10st 4.

Swiateki edu edetabelis teisel kohal asuva Barbora Krejcikova (Tšehhi) ees on nüüd 1678 punkti. Seda on vähem, kui oli Ashleigh Bartyl pärast Austraalia lahtiste võitmist, aga ikkagi üsna palju, sest seni olid mängijad alates edetabeli teisest numbrist paiknenud üsna väikeste vahedega. Nüüd rebis Swiatek nö grupist lahti nagu öeldakse jalgrattaspordis.

Anett Kontaveit tõusis ka edetabelis koha võrra ja on nüüd kuues, kuid seda vaid Barty loobumise tõttu, sest kellestki ta ei möödunud. Samas on Anettil neljandast kohast puudu alla 200 punkti. Kaia Kanepi kerkib esmaspäeval edetabeli 57. kohale.