Reklaam sulgub sekundi pärast

Djokovic on tagasi, kuid kas ta võidutseb Monte Carlos?

Maailma esireket Novak Djokovic proovib võita oma aasta esimest turniiri. Tema koos teiste maailma parimate tennisistidega osalevad mainekal Rolex Monte-Carlo Mastersil.

Djokovic on sel hooajal võistelnud ainult ühel turniiril Dubais, kus ta elimineeriti kolmandas raundis. Djokovic on sel aastal COVID-19 vaktsiini keeldumise tõttu paljudest võistlustest eemale jäänud. Maailma parima tennisisti jaoks võib Monte Carlos võidutsemine keeruliseks kujuneda, kuna turniir toimub savikattega väljakul, mis ei ole serblase lemmik. Lisaks sellele pole ka puudust tennisistidest, kes suudaks Djokovicile vastupanu pakkuda.

Turniiril osalevad paljud kõrge kaliibriga mängijad nagu sakslane Alexander Zverev (maailma 3. reket), eelmise aasta meister Stefaons Tsitsipas (5. reket), norrakas Casper Ruud (7. reket), kanadalane Felix Auger-Aliassime (9. reket), itaallane Jannik Sinner (12. reket) ja poolakas Hubert Hurkacz (14. reket).

Turniiril võtab osa ka 18-aastane noor hispaanlasest super-talent Carlos Alcaraz (11. reket), kes hiljuti võitis Miami Mastersi turniiri. Paljud eksperdid ennustavad, et tulevikus võib temast saada ka maailma esireket. Eelmisel aastal samal ajal polnud Alcaraz isegi parima 100 tennisisti hulgas. 

Djokovici elu teeb kergemaks tõsiasi, et savikatte kuningas Rafael Nadal (4. reket) peab vigastuse tõttu turniirist eemale jääma. Nadal on sama turniiri võitnud üksteist korda. Djokovic on Monte Carlos võitnud kahel korral (2013 ja 2015). Eelmisel aastal Djokovic nii edukas ei olnud, mil britt Daniel Evans ta kolmandas raundis elimineeris.

Turniiri võitja ei saa ainult 1000 edetabelipunkti, vaid ka 836 tuhat eurot. Teine finalist viib endaga koju 457 tuhat eurot, mil poolfinalistid saavad 250 tuhat eurot.

 

Rolex Monte-Carlo Mastersi ülekanded toimuvad kanalil TV3 Sport 2 ja järgmise põlvkonna teleteenuses Go3.

Ajakava:

11-15. aprill (12.00)

16. aprill (14.30)

17. aprill (15.30)