Badosa ja Sabalenka kaotasid: Anett Kontaveit ongi maailma esikolmikus!

Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste naiste üksikmängus jätkub esikümne tennisistide langemine, täna kaotasid 3. ringis nii Paula Badosa (Hispaania, 3) kui ka Arina Sabalenka (7).

Sellel fotol võivad olla ülejärgmise nädala kaks maailma parimat, paremal esireket Iga Swiatek.. / Foto: AFP/Scanpix

Nii ongi saanud teoks fakt, et Anett Kontaveit tõuseb maailma edetabelis esikolmikusse ja väga suure tõenäosusega teiseks. Selleks, et ta teisele kohale ei jääks, peab ameeriklanna Jessica Pegula (11) võitma turniiri. Aga selle tõenäosus ei ole kindlasti rohkem kui 5-10%.

Badosa alustas Veronika Kudermetova (29) vastu hästi, juhtis 2:0, aga pärast seda võitis veel vaid kaks geimi. Kudermetova eduseisul 6:3, 2:1 Badosa loobus parema jala säärelihase vigastuse tõttu. Üllatav oli ka Sabalenka täielik äravajumine Camila Giorgi (Itaalia, 28) vastu. Pärast esimese seti võitmist sai Sabalenka ainult ühe geimi. Giorgi võitis 4:6, 6:1, 6:0. Statistika näitab, et Sabalenka tavapärane häda, ohtrad topeltvead, ei olnud seekord kaotuse põhjuseks. Hoopis Giorgi tegi märksa rohkem topeltvigu (9 vs 4). Sabalenka tegi küll rohkem lihtvigu (27 vs 22), aga samas oli Giorgi parem ka äralöökidega (23:20), mis ikkagi näitab, et itallalnna oli ründav pool ja ta mängis Sabalenka lihtsalt üle.

Üllatavalt sattus raskustesse ka maailma esireket Iga Swiatek (Poola), kes Danka Kovinici (Montenegro, WTA 95.) vastu mängis teises setis maha 4:1 eduseisu, aga seisult 4:5 võitis siiski kolm geimi ja mängu 6:3, 7:5. Nüüd kohtub Swiatek 19-aastase üllataja Qinwen Zhengiga, kes seisul 6:0, 3:0 sai loobumisvõidu Alize Cornet’lt. Zheng oli eelmises ringis välja lülitanud Roland Garrosi 2018. aasta tšempioni Simona Halepi (Rumeenia, 19). Kui kõik läheb plaanipäraselt, on Swiatek veerandfinaalis vastamisi Pegulaga.

Kuigi Anett langes Pariisis avaringis välja, on ülejärgmisel esmaspäeval saabuv sündmus siiski Eesti tennise jaoks suur. Edetabelikoht on ju selline näitaja, et seal on ennegi juhtunud kummalisi asju. Ka tuneeslanna Ons Jabeur langes välja avaringis, aga temagi tõuseb karjääri kõrgeimale edetabelikohale, mis hetkel on neljas, aga Pegula tiitli korral viies. Üks meenutus veel – 2012. aasta augustis tõusis Kaia Kanepi oma karjääri kõrgeimale kohale (15.) pärast seda, kui ei olnud vigastuse tõttu 2,5 kuud mänginud.

Kanepi on hetkel jooksvas edetabelis 38. Üks tema lähirivaalidest, Shelby Rogers (USA) kaotas Darja Kasatkinale, aga Kaia püüdmist jätkab Irina-Cameila Begu (Rumeenia), kes täna võitis, aga ta peab eestlanna edestamiseks jõudma veerandfinaali. Tema kohtubki 1/8 finaalis Pegulaga. Reaalsem oht Kaiale on Martina Trevisan (Itaalia), kes peaks tema edestamiseks alistama Aliaksandra Sasnovitši.