Anett Kontaveidi vastane Dohas on Ana Konjuh

Doha WTA Masters 1000 turniiril selgus otse teise ringi pääsenud Anett Kontaveidi (4) vastane, kelleks osutus Ana Konjuh (Horvaatia, WTA 52.)

Konjuh alistas pühapäeval esimeses ringis kvalifikatsioonist edasi pääsenud Marta Kostjuki (Ukraina, WTA, 49.) 4:6, 7:5, 6:3. Kuigi ukrainlanna oli edetabelis vastasest kõrgemal, pandi põhiturniirile pääsejad paika mitu nädalat varem ja nii sattus Kostjuk ikkagi valikturniirile. Tänase mängu kaalukeeleks sai teise seti viies geim. Kostjuk oli oma servil ees 6:4, 3:1, kui mängiti pikk geim, kus Konjuh realiseeris alles seitsmenda murdepalli. Tema teine murre seisul 5:5 otsustas seti saatuse ja kolmandas setis võitis horvaaditar neli geimi järjest seisult 2:3.

Statistiliselt ei olnud Konjuhi mäng siiski silmapaistev, ta tegi 5 ässa kõrval ka 5 topeltviga, sai esimest servi sisse 57% ja võitis sellelt 65% punktidest. Murdepalle realiseeris võitja 18st 6.

Eelloo Kontaveidi ja Konjuhi mängule kirjutame siis, kui selle algusaeg on teada. Esialgu pole veel kindel, kas kohtumine toimub esmaspäeval või teisipäeval.

Sündis ka üks väiksem üllatus, kuigi võib-olla ei olegi Clara Tausoni (Taani, WTA 33.) 6:4, 3:6, 6:3 edu Belinda Bencici (Šveits, WTA 24.) üle ootamatu. Teatavasti lülitas Tauson Austraalia lahtistel välja ka Kontaveidi, kuigi ei saanud seal 3. ringist edasi, sest kaotas hilisemale finalistile Danielle Collinsile (USA).