Anet Angelika Koskel jõudis esmakordselt ITF-i turniiri veerandfinaali

Foto: Igor Pissarev, ETL

Anet Angelika Koskel jõudis esimest korda ITF-i W15 turniiril veerandfinaali, kui ta alistas täna Savitaipales (Soome) 2. ringi mängus Ani Vangelova (Bulgaaria) 4:6, 7:6, 6:2.

Esimeses setis juhtis vastane 4:1, kuid Koskel tegi kaks murret tagasi seisuks 4:4. Kuid ta kaotas siis uuesti oma servigeimi ja sellega ka seti. Teises setis oli Koskel algul murdega taga, siis ees, aga lõpuks jõuti tie-break’ini, kus eestlanna läks kahe minimurdega ette 3:0. Vangelova jõudis viigini 4:4, ent seisul 5:5 tegi Koskel otsustava minimurde ja lõpetas seti punktiga oma pallingul. Kolmas sett oli ühepoolne – Koskel läks ette 4:0 ja siis kindlustas võidu kahe oma servi hoidmisega. Koskel ei löönud küll ässa ja tegi 5 topeltviga, aga korralikud näitajad olid tema esimese servi protsent 67 ja esimeselt servilt võidetud 72% (vastane vaid 60%) punktidest. Eestlanna, kes algul kaotas mitu servigeimi, lõpetas kuue pallingugeimi võitmisega järjest.

Koskel kohtub veerandfinaalis Vicky van de Peeriga (Belgia, 7), kes asub maailma edetabelis 977. kohal. Kahjuks oli halb loosiõnn Katriin Saarel, kes pärast avaringi võitu läks kokku esimesena asetatud Miriana Tonaga (Itaalia, WTA 749.) ja kaotas 2:6, 0:6.

Täna õhtupoolikul on Koskel/Saar võistlustules paarismängu veerandfinaalis, teatame selle tulemuse pärast mängu lõppu.