Andrea Roots jõudis Tallinna juunioride ITFi turniiril finaali, Meribel Järna võidutses paarismängus

Tallinnas Tallinki Tennisekeskuses toimunud juunioride ITFi 5. kategooria turniiril osutus üksikmängus Eesti edukaimaks Andrea Roots, kes jõudis finaali, paarismängus sai esikoha Meribel Järna koos lätlanna Amelija Supulniecega. Noormeestest mängis end poolfinaali Villem Aadamsoo.

Reedel peetud finaalidesse jõudsid niisiis kaks Eesti piigat. Üksikmängu turniiritabelis esimest asetust omanud Andrea Roots pidas tulise lahingu Briti noormängija Lois Newberryga ( 5.). Suurbritannia tütarlaps oli kõik senised neli kohtumist võitnud kolmesetilistes matšides. Sealhulgas veerandfinaalis sai Newberry jagu 14-aastasest Kätriin Reinvaldist 1:6, 7:5, 6:1.

Turniirivõitjat otsustanud kohtumist alustas paremini Roots, kes sai avasetis kindla 6:2 võidu, teises setis kaldus paremus saareriigi sportlase kasuks 7:5. Pingelise kohtumise saatus sai selgeks otsustava seti kiires lõppmängus, kus 15-aastane Newberry oli pisut kindlam 7:3 ning sai seega turniiril viienda järjestikuse kolmesetilise matši võidu, ning ühes sellega ka esikoha turniiril.

Eesti tüdrukutest jõudsid kaheksa parema sekka lisaks Reinvaldile veel Anna Maria Tottrup ning Mariela Pluutus.

Tütarlaste paarismängus sai finaalis näha koguni kolme Eesti mängijat. Hea turniiri teinud Eesti duo  Alissia Aleksandra Kivi/Mariela Pluutus andsid korraliku lahingu Eesti/Läti paarile Meribel Järna/Amelija Supulniece. Seekord jäid peale viimasena nimetatud noortennisistid 6:4, 6:3.

Poolfinaalis olid Järna/Supulniece alistanud teise Eesti/Läti paari Victoria Maria Mändma/Sofija Zarina 6:2, 6:2.

Noormeeste turniiril näitas üle mitme aja taas head minekut Villem Aadamsoo. Kolmes esimeses ringis alistas Aadamsoo vastavalt leedulase Pijus Rekleviciuse 7:6 (3), 6:2, soomlase Markkus Vainikka 5:7, 6:2, 6:0 ja seejärel ka tugeva rootslase Patrik Munkhammeri 6:4, 6:4. Poolfinaalis tuli aga alla vanduda hiljem turniiri võitnud venelasele Aleksei Mokrovile 1:6, 3:6.

Eestlastest jõudis kaheksa parema sekka veel Sten Hiiesalu.

Seitsmest Eesti noormeeste paarist said avaringis võidu ainult Hiiesalu/Georg Strasch, kes veerandfinaalis jäid kõige napimalt alla esimest asetust omanud Läti/Leedu duole Stefans Audrinš/Tauras Mickus  6:4, 1:6, 8:10.