Teine päev Rait Ratasepal tehtud! Tohutu palavus ja tuuline sõit rattarajal

— FOTO: Kädy Maadväli

Eile algas Šveitsis IUTA maailmakarika etapil päevases formaadis läbitav 10-kordne ultratriatlon. Võistlusrajal on Rait Ratasepp, kelle siht on lõpetada iga päev ajaga alla kümne tunni ning alistada distants 100 tunniga.

Day2 – swim-bike-run: 9:53:25

Korteris on palavus ja Raidu keha eilsest pingutusest väga ärev. Öösel magas rait 2,5h ja kella 00:00 paiku sööma minnes oli puhkepulss 59, mis muidu tavapäraselt on 38. Hommik oli vähesest unest tingituna väga unine, lausa nii unine, et basseinis ujudes vajusid Raidu silmad kordamööda kinni.

Rattal sai probleemiks eline triatlonipadjalt ära hõõrunud koht, mistõttu kaotas aega rattal niheledes kuniks 13ndal ringil tuli Raidul mõte, et 2min riiete vahetusele kuluv aeg tasub end igaljuhul ära. Rattarajal satts igal ringil ca 4,5km tugev vastutuule lõik, millega kiirus 30km/h, tagasiteel 47km/h. Paraku vastutuule lõigu osa ebaühtlane koormuse jaotumine oli väga kurnav. Ratta aeg tuli kõiki arvesse võttes ikkagi väga hea.

Eilsega võrreldes vaid 7min aeglasem. Viimasteks rattaringideks tõusis temperatuur päris kõrgele taas ja jooksma minnes oli Rait parasjagu kuumenenud.
Suureks üllatuseks jooksis Rait maratoni eilsega võrreldes paar minutit siiski kiiremini. Poolmaratoni aeg 1:35

Rait püüab kehas tekkinud kuumust välja saada ja puhata, ühtlasi loodab täna rohkem öösel magada kui 2,5 tundi. Garmini kella järgi 48 (poor). Training readyness 1%. Peale tänast finiseerumist recovery time 4days.

Arvestades ilmaolusid, siis saabki vaid päev korraga võtta. Selge on see, et ees on ootamas jahedaid päevi, laupäeval saabub vihm, mis võib kohaliku ilmateate kohaselt kesta kolm ööpäeva. Seega võtame päev korraga ja anname endast parima.

Autor/allikas: Rait Ratasepp Facebook