Reklaam sulgub sekundi pärast

Teder tegemas ajalugu Walesis

Richard Teder
Richard Teder — FOTO: Eesti Golfi Liit

Täna mängitakse neli erinevat The Openi Final Qualifieri turniiri, mille parimad pääsevad The Openile. Tänu Amateur Championshipil veerandfinaali jõudmisele on esindatud ka Eesti - Richard Tederi näol. Teder määrati osalema Walesis, Royal Porthcawl väljakul toimuvale kvalifikatsiooni finaalvõistlusele, kust edasi pääseb neli (või viis*) parimat The Openile. Tegemist on väga raske väljakuga, mille näitajateks: par-71 ja pikkuseks 6457 meetrit. Ülikeeruliseks teeb väljaku kitsad fairwayd ning väga kõva tuul. Parimad selgitatakse homme välja 36-rajalise võistluse käigus. Richardi esimene ring algab 9:35 Eesti aja järgi ning teine 15:05.

Richard Tederi kommentaar pärast harjutusringi: „Ilm oli harjutusringi ajal muidugi selline millega ma pole elus varem mänginud. Tuul oli mega tugev. Väljak on väga kitsas, kui fairway’le pihta ei saa siis läheb väga raskeks. Griinid on head, pole just kõige kiiremad aga see on ka sellepärast nii, sest muidu tuul viiks palli griini pealt lihtsalt maha. Mäng on praeguse seisuga ikkagi heas kohas, iga element on üsna hea. Annan endast parima ja vaatab kuidas asi läheb.“

Tederil on sel korral caddiena kaasas klubikaaslane Estonian Golf & Country Clubist, Janar Toomesso, kes kommenteeris harjutusringi järgmiselt: „The Openi kvalifikatsioon on loomulikult võistlus, mis iga tõelise golfari südame kiiremal põksuma paneb - hoolimata sellest kas jälgid seda 3000 km kauguselt või vahetult rajal. Aga tunnistan, et oma 300+ väljaku kogemusega on Royal Porthcawl kindlasti Top5 raskemaid väljakuid. See tuultele avatud links on armutu, kui sa ei suuda palli asetada fairwayle. Ja isegi, kui sul see õnnestub siis on mitmeski kohas ootamas sind punkrid, kes aplate õgarditena su palli neelavad. Väljaku layout on selline, et mitu korda tuleb tagant tiidelt otsida suunda kuhu lüüa, sest fairwayd ja põhimõtteliselt näha ei ole - kõik tundub kitsas ja keeruline. Looduslik reljeef loob väga tihti ka pimedaid just neile, kellel on tiilt pikk drive aga pikka drive on vaja sest 430 meetrised par4 rajad on siin tuulega 530 meetrit. Richard, kelle driveri carrie on 270 meetrit oli sunnitud mitmeid kordi tunnistama fakti, et PAR4 drive ja puu3 ei ole midagi erilist.

TUUL - seda peab mereäärsel linksil kirjutama suurte tähtetega. Et sellest aru saada siis 4 meetri kaugusel üksteisest kõndides, ei olnud võimalik ilma karjumata suhelda - ja see tuul ei ole puhanguline vaid pidev ja jõuline. Griinid oli ilmselt meelega jäetud aeglaseks, sest muidu ei oleks võimalik palli seal seisma jätta. Kuid jah, siin rajal skoorida peab olema väga tugev lähimäng kuna olen üsna kindel, et griinile saamine ka kõige parematel saab olema väga raske ja luban, et hilisem statistika on hoopis teine kui oleme tavaliselt harjunud.

Mulle väga meeldib Richardi optimism ja ambitsioonikus, mis peabki igal sportlasel olema, kuid sellel väljakul peab iga tehtud par’i üle olema (välja arvatud tagant tuulega par5-d) tänulik ja õnnelik. Vaadates Richardi tänast harjutusringi drive, raua lööke, lähimängu ja puttamist - siis seal oli kõik olemas - ta on suurepärases vormis. Usume, et jätkub homseks külma närvi, tarku otsuseid ja õnne, et teha soovitud tulemus vägevas konkurentsis.“