Tartu2024 Cycling Team teenis Poolas meeskondlikus temposõidus 6. koha

Eestlastest on viieliikmelises meeskonnas esindatud Markus Pajur, Siim Kiskonen ja Joonas Kurits. Lisaks eestlastele on tiimis veel Läti ja Soome U23 vanuseklassi meistrid Alekss Krasts ja Markus Knaapi
Eestlastest on viieliikmelises meeskonnas esindatud Markus Pajur, Siim Kiskonen ja Joonas Kurits. Lisaks eestlastele on tiimis veel Läti ja Soome U23 vanuseklassi meistrid Alekss Krasts ja Markus Knaapi — FOTO: Mihkel Kalja/Tartu 2024 Cycling Team

Carpathian Couriers Race in memory of Waclaw Felczak (2.2U) velotuuri avaetapil sõideti neljakilomeetrine meeskonnasõit, kus Tartu2024 Cycling Team pälvis 6. koha.

Budapestis peetud avaetapil võidutses Itaalia meeskond Cycling Team Friuli ASD ajaga neli minutit ja 32 sekundit. Teisena finišeeris Team Ecoflo Chronos (+0.05) ja kolmandana Saksamaa koondis (+0.07). Tartu2024 Cycling Team koosseisus Aaron Aus, Markus Knaapi, Jomantas Venckus, Alekss Krasts ja Lauri Tamm kaotasid võitjale üheksa sekundiga.

“Meie ootused ei olnud väga kõrged, sest meie ratturid sobivad pigem mägisemate sõitude jaoks. Vaatamata sellele suutsime koju tuua kuuenda koha ja kolmas tiim jäi vaid 1,4 sekundi kaugusele,” kirjutas Tartu2024 Cycling Team oma koduleheküljel.

Pühapäevasel etapil läheb liidrisärgis starti itaallane Marco Andreaus. Talle järgnevad üldarvestuses Giovanni Bortoluzzi ja Davide de Cassan. Aus on kokkuvõttes 22., Knaapi 23., Krasts 24., Venckus 25. ja Tamm 64. kohal.

Alates pühapäevast jätkub velotuur Poola teedel. Teisel etapil sõidetakse 146,6 kilomeetrit.

Vahendas, ejl.ee