Reklaam sulgub sekundi pärast

Tartu rattaklubi alustab hooaega velotuuriga Rwandas

Eestlastest on viieliikmelises meeskonnas esindatud Markus Pajur, Siim Kiskonen ja Joonas Kurits. Lisaks eestlastele on tiimis veel Läti ja Soome U23 vanuseklassi meistrid Alekss Krasts ja Markus Knaapi
Eestlastest on viieliikmelises meeskonnas esindatud Markus Pajur, Siim Kiskonen ja Joonas Kurits. Lisaks eestlastele on tiimis veel Läti ja Soome U23 vanuseklassi meistrid Alekss Krasts ja Markus Knaapi — FOTO: Mihkel Kalja/Tartu 2024 Cycling Team

Juba kuuendat hooaega alustav Cycling Tartu rattameeskond teeb hooaja avastardi UCI esimese kategooria velotuuril Tour du Rwanda, mis kestab kaheksa päeva, 19.-26. veebruarini, kirjutab Eesti Jalgratturite Liit.

Tänavusel hooajal Tartu 2024 Cycling Team nime kandev meeskond on Rwandas oma kogenumate sõitjatega. Eestlastest on viieliikmelises meeskonnas esindatud Markus Pajur, Siim Kiskonen ja Joonas Kurits. Lisaks eestlastele on tiimis veel Läti ja Soome U23 vanuseklassi meistrid Alekss Krasts ja Markus Knaapi.
 
Rwanda velotuuri tase on korralik ja kaasa sõidab ka neljakordne Tour de France’i võitja Chris Froome (Israel Premiertech). Mitmed tippmeeskonnad nagu Rein Taaramäe endine tööandja Team TotalEnergies kasutavad kõrguses peetavat mägiste etappidega velotuuri vormi lihvimiseks enne Euroopa kalendrisse naasmist. Tartu 2024 Cycling Team loodab just Rwandast saada vajaliku treenituse. Selleks mindi ka nädal enne velotuuri kohale, et oleks aega kohapealsete oludega harjuda ja soojas vajalikke treeningkilomeetreid koguda.
 
Meeskonna liidriks on eelmisel aastal Prantuse Pro Continental taseme meeskonnas Arkea Samsic sõitnud Markus Pajur. Hea finišijala ja klassikute spetsialistina tuntud mehe eesmärgiks on juba Rwandas paaril etapil näidata, et ta tase on selline, mis lubaks mõne tippmeeskonna särki kanda. “Talvine ettevalmistus on sujunud hästi ja olen tahet täis näitamaks oma parimat sõitu,” kommenteeris Pajur.