Tartu Maastikumaratoni võitis Julius Wahome

42. Tartu Maastikumaratoni võitja Julius Muriuki Wahome
42. Tartu Maastikumaratoni võitja Julius Muriuki Wahome — FOTO: Adam Illingworth

Täna peetud Tartu Maastikumaratoni populaarseima distantsi (21 km) võitis keenialane Julius Muriuki Wahome. Kuninglikul 42 km distantsil triumfeeris Rait Ratasepp.

Wahome finisheeris ajaga 1:07.56, talle järgnesid Karel Hussar (+07) ning Roman Fosti (+04.14).

„See oli minu esimene kord Elvas joosta ja mulle rada väga meeldis,“ selgitas Wahome.

„Panin alguses mõnusa tempo peale ning Julius ja Fosti jäid kohe natuke maha. Lootsin, et saan üksi ees minema kuid 12. kilomeetril sai Julius mind kätte ning kuni lõpuni käis meil kassi ja hiire mäng,“ selgitas poolmaratonil teiseks tulnud Karel Hussar.

Naiste konkurentsis võidutses 21 km distantsil Liis-Grete Arro (1:20.27). Teisena finisheerus Kertu Kula (+05:32) ning kolmandana Evelin Talts (+06.17).

„Rada oli väga mõnus ja meeldis mulle väga. Ilm oli ka super“ kommenteeris võitu Arro ning lisas, et tuli emadepäeval starti võidumõtetega.

Pikima, 42 km distantsi, võttis täna ette 186 jooksjat. Võidu noppis Rait Ratasepp (2:37.47). Teisena lõpetas Joosep Tammemäe (+08.38) ja kolmandana Henri Roos (+12.12).

Naistest lõpetas esimesena Külli Sizask (03:17.50), teine oli Lilian Jõesaar (+01.09) ning kolmas Julia Rakitina (+06.11)

Kokku osales Tartu Maastikumaratonil üritustel 5003 jooksjat. Virtuaaljooksudest on võimalik osa võtta veel 19. maini.

Järgmine Tartu Maratoni Klassiku sarja üritus on 43. Tartu Rattaralli, mis toimub 26. mail.