Reklaam sulgub sekundi pärast

Tarassov ja Mesi avasid USA-s hooaja US Pro Cupi võistlusel

— FOTO: Eesti Jalgratturite Liit Facebook

Kirill Tarassov ja Joosep Mesi (Trey MTB Team) alustasid hooaega Ameerika Ühendriikides US Pro Cupi võistlustel Vali Lake’is. Mõlemad eestlased lõpetasid nii lühiraja- kui olümpiakrossivõistlusel neljandas kümnes, kirjutab ejl.ee.

Reedel sõidetud lühirajasõidus võidutses Carter Woods (Giant Factory Off-Road Team) ajaga 21.48. Teise koha pälvis Riley Amos (Trek Factory Racing; +0.01) ja kolmanda koha Andrew L’Esperance (Maxxis Factory Racing; +0.02). Mesi lõpetas 30. ja Tarassov 38. kohal.

Pühapäeval võisteldi aga olümpiakrossis ja seal oli parim Amos tulemusega 1:25.46. Pjedestaalile mahtusid veel Bradyn Lange (Scott p/b Orange Seal) ja Woods. Mesi oli taas 30. ning Tarassov 32.

„Hooaja algus ei ole tulnud just kõige hoogsamalt. Füüsiliselt on tehtud talvelaagrites korralik põhi, aga MTB sõiduks vajalik kiirus, osavus ja tempo kannatamine ei ole hetkel veel see, mida ootaks. XCO päeval jäin esimesel ringil kukkumise taha ja kaotasin seal aega. Vaimselt olin sõidus sees, aga keha ei olnud harjunud sellise tugeva sõiduga.Samas sain hea kogemuse eliitmeestega sõitmisel,“ rääkis Mesi.

Tarassov lisas: „Esimesed stardid on USA-s tehtud. Enda lühikese ettevalmistuse kohta olid sõidud okeid. Sarnaselt Joosepile jäi puudu tempo kannatamise võimest ja osavusest. Kuna viimane sarnane start oli ca kaheksa kuud tagasi, siis paremat sõitu oli raske oodata, samas ootan huviga järgmiseid sõite!“