Taaramäe kurjustas sotsiaalmeedias noore konkurendiga: omal ajal olnuks mõeldamatu Kirsipuu taga liugu lasta

Rein Taaramäe
Rein Taaramäe — FOTO: Scanpix

Rein Taaramäe võttis sotsiaalmeedias kokku nädalavahetusel toimunud Eesti meistrivõistlused, kust ta sai kaela kaks medalit. Lisaks enda tegemistele ei jätnud 36-aastane rattur kurjustamata ka noore konkurendi Lauri Tammega.

Rein Taaramäe Instagrami postitus:

“Üks nädal kaks medalit.”

“Eraldistardi kuld, 50.2kmh, 428w räägivad iseenda eest.”

“Grupisõidu pronks oli hea. Kahe mehe tiim Mihkels&Taaramäe. Taktika oli mind 5-6 mehega alguses kohe ette saata, selles pundis pidi olema paar kulla nõudlejat, eeldatavad “ohvrid” kes end seal ees ära tapavad ja sõidu lõpp faasis enam kõrgesse mängu ei sekku, just selline oli reaalsus eelmine aasta, 6 meest alguses ees, mina, Jakin, Lauk nende seas, 100km ja olime küpsed, see mängis hiljem head kaardid Räimele. Sarnase stsenaariumi kordumine oleks soodne Mihkelsile olnud. Plaanid siiski alati ei täitu, Lauk, Räim olid tugevad lisaks oli ees Liepins ülimalt motiveeritud, olenemata sellest, et ma viimased 65km esi gruppi lootusetult pidurdada üritasin siis meile järele ei jõutudki.”

Miks ma ise ei rünnanud, ei proovind ja üldse passiivne olin?

“Olin SITT nii lihtne see ongi, ma ei valmistunud grupisõiduks vaid proovisin vahetult enne meistrikaid eraldistardi rütmi leida ja samal ajal taastuda esimesest hooaja poolest, kahe nädala jooksul oli minu treeningute maksimaalne pikkus 90minutit, seega ei olnud võimalik grupisõiduks vastavalt tööd teha vaid kogusin energiat sügiseks olin hooaja esimesest poolest parajalt küpse ja paraku eestikad leiba lauale ei too nii, et nendeks valmistumine oleks tühi töö ja peale emv nädalat on õige aeg hakata sügiseks valmistuma, seega muud varianti polnud.”

“Peale 75km olid juba esimesed krambid, viimased 30km olid jalad täielikult “tokkis” täielikult krampis, mul on kõrge valu lävi, olen aastatega õppind krampides sõitma ja mitte neid teistele reetma, seega võib öelda, et emv pronks oli pigem hea saavutus.”

“Palju õnne @karlpatricklauk tegite Mihkliga head tööd. Paraku @tammlauri kohta midagi öelda ei oska, kutt vedeles pool päeva reisi vagunis ja tööd ei teind, omal ajal oleks olnud mõeldamatu, et ma lasen Kirsipuu taga liugu, pigem oli tol ajal noorte mentaliteet “suren maha aga häbi endale ei tee” Tamm tegi meie silmis margi täis, mis poisi päris tase on öelda ei oska aga eraldistardi kaotus 4min19s selle pealt võib midagi järeldada. Tema vabandus “ma olen noor ma ei pea” vett ei pea, tänapäeval on 20a TDFi võitjad ja MM meistrid.”

“Noored “hagu on vaja anda”

Taaramäe postitus nähtav siit.