Suurepärane tulemus – Kristjan Ilves saavutas Lahti MK-etapil 2. koha!

Kristjan Ilves
Kristjan Ilves — FOTO: Scanpix

Täna Lahtis toimunud kahevõistluse MK-etapil saavutas Kristjan Ilves peale suurepärast sõitu 2. koha!

ENNE SUUSASÕITU: 

Ilves hüppas 129,5 meetrit (148,2 punkti). Sama kaugele lendas ka jaapanlane Ryota Yamamoto, kuid eestlane teenis temast 2,2 punkti enam.

10 km suusasõidule pääseb Ilves üheksa sekundit enne jaapanlast. Kolmandana pääseb rajale norrakas Jarl Magnus Riiber (+0.22). 

Kristjan Ilves läks rajale enne jaapanlast Ryota Yamamotot ja norrakat Jarl Magnus Riiberit. Peale 3km suusasõitu sai lõpuks Riiber Ilvese kätte ja peale seda sõideti sisuliselt terve distants kahekesti läbi. Neile järgnev grupp jäi juba Ilvesest ja Riiberist maha üle minuti. Kahekesi tulles jätkas Ilves oma “grupi” juhtimist, sest Riiber otsustas olla kaval rebane ja jälgida Ilvese tempot. Kui oli jäänud sõita vähem kui alla 1,5km jõudis ka järgnev grupp veidi Ilvesele ja Riiberile lähemale, aga vahe oli piisav, et kuldmedali otsustaksid ära Kristjan Ilves ja Jarl Magnus Riiber. Lõpuks edestaski Riiber Ilvest +1.7 sekundit ja norrakas Riiber võttis Ilvese eest võidu ära. Kolmanda koha saavutas norralane Jens Luraas Oftebro napilt soomlase Ilkka Herola ees.

TOP10:

Top10
Top10 — FOTO: Kuvatõmmis