Suurepärane! Murdmasuusataja Mariel Merlii Pulles võitis kolmanda medali

Mariel Merlii Pulles
Mariel Merlii Pulles — FOTO: Eesti Akadeemiline Spordiliit (EASL)

24-aastane Eesti murdmaasuusataja Mariel Merlii Pulles võitis USAs Lake Placidis toimuval taliuniversiaadil juba kolmanda medali, kui sai 5 km jälitussõidus teise koha.

Tänasele 5 km vabatehnika jälitussõidule mindi rajale eilse 5 km klassikadistantsi tulemuste põhjal. Esimesena startis eile võidutsenud soomlanna Hilda Niemala, kellele järgnes eestlanna, kes sai alustada 17,4 sekundit hiljem. Kolmandana startis Itaalia suusataja Maria Eugenia Boccardi, kes sai rajale Pullesest 4,8- ja liidrist 22,2 sekundit hiljem.

Soomlanna täna kedagi järgi "ei oodanud" ning võttis 5 kilomeetri sõidus kindla võidu. Pullese ja Boccardi vahe tuli sisse viimasel kilomeetril, kus eestlanna eest ära pääses. Pulles kaotas lõpuks võitjale 7,8 sekundiga ning edestas kolmandaks tulnud itaallannat 5 sekundiga.

Varem oli 24-aastane eestlanna Lake Placidis toimuval taliuniversiaadil võitnud naiste vabatehnikasprindis kulla ning naiste 5 km klassikasõidus teise koha.