SUUR GALERII: Eile selgusid värsked Eesti karikavõitjad kulturismis ja fitnessis

— FOTO: Artjom Fraiman

Eile toimusid Tartus A. Le Coq Sport spodimajas traditsioonilised Eesti karikavõistlused kulturismis ja fitnessis. Võistluste korraldaja oli Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liit. Võistlustulle astusid 77 sportlast ja esindatud oli 13 spordiklubi. Pealtvaatajatele pakkus põnevust, ilu ja sportlikku motivatsiooni 30 erineva võistluskategooria jälgimine.

Juuniorite acrobatic fitnessis saavutas esikoha Margit Kuuse, teise koha sai Milena Artjušina ja kolmandale kohale tuli Lisandra Kägu. Juuniorite artistic fitnessi esikolmiku moodustasid Ksenija Grabtšuk, Evelin Vesterinen ja Daria Druntšenko.

16-20 aastaste juuniorite bikiinifitnessi kuni 169cm võistluskategooria võitis Aleksandra Tšaplõgin. Talle järgnesid Angelina Vorobjova ja Heleri Tammemägi. 16-20 aastaste juuniorite bikiinifitnessi üle 169 cm kategooria esikoha võttis Elisabeth Võrk. Teise koha sai Evelin Vesterinen ning kolmandale kohale tuli Crislin Maar.

21-23 aastaste juuniorite bikiinifitnessi kuni 169cm esikolmiku moodustasid Lisandra Helena Tõlk, Anna Kalinina ja Maila-Mirelle Pindis. 21-23 aastaste juuniorite bikiinifitnessi üle 169cm võistluskategooria võitis Olivia Hermlin. Talle järgnesid  Anastasija Kalašnikova ja Laura-Johanna Metsatalu.

Juuniorite wellness fitnessi võit läks Sandra Heinastule. Juuniorite meeste kulturismis saavutas esikoha Yehor Oliinyk ja teise koha sai Even Puusepp.

Meeste kulturismi masters üle 40 aasta vanuste võistlejate kategooras sai esimese koha Andrei Abrossimov ja talle järgnes Janek Pootsmaa. Meeste klassikalise kulturismi masters üle 40 aastaste kategooria võit läks Janek Pootsmaale.

Wellness fitness masters üle 35 aastaste naiste kategoorias võttis esikoha Anastassia Toikka.  Bodyfitnessi masters üle 35 aastaste naise esikolmiku moodustasid Karmen Kiier, Marian Muuga ja Marian Punane. Bikiinifitnessi masters üle 35 aastaste naiste seas sai esikoha Olga Savelieva. Teise ja kolmanda koha said vastavalt  Tatjana Holm ja Annika Usin.

Fit-Model kategooria esikolmiku moodustasid Lisandra Helena Tõlk, Viktorija Tkacenko ja Regina Krukovskaja. Naiste acrobatic fitnessis saavutas esikoha Karina Polovnikova. Teise koha sai Margit Kuuse ja kolmandale kohale tuli Milena Artjušina. Naiste artistic fitnessis sai esimese koha Regina Tselik. Talle järgnesid Ksenija Grabtšuk ja Lisanna Laanela.

Men’s physique esikoht läks Hendrik Kalmele. Teise koha sai Oleg Smolenski ning kolmanda koha saavutas Egor Tkachev. Meeste klassikalise kulturismi esikolmiku moodustasid Siim Savisaar, Helmi Braiek ja Yehor Oliinyk. Meeste kulturismi esikoha sai Olari Perlin ja teine koht läks Andrei Abrossimovile. Meeste classic physique’i võitis samuti Olari Perlin ja talle järgnes Helmi Braiek.

Naiste bodyfitnessi kuni 166cm võistluskategoorias saavutas esikoha Marian Muuga. Teise koha sai Esta Pilt ning kolmandale kohale tuli Maria Mariann Vaher. Naiste bodyfitnessi üle 166cm pikkuskategooria võitis Karmen Kiier, teise koha sai Marian Punane ning kolmandale kohale tuli Mari Oks. Wellness fitnessi esikolmiku moodustasid  Anastassia Toikka, Kirke Olonen ja Sandra Heinastu.

Bikiinifitnessi kuni 162cm pikkuskategooria võitis Lisanna Laanela, talle järgnesid Ksenija Grabtšuk ja Olga Savelieva. Bikiinifitnessi kuni 164cm pikkuste naiste seas läks esikoht Kristin Ülevainole. Võrdsete punktidega saavutas teise koha Carina Narusk ja kolmandale kohale tuli Regina Tselik. Bikiinifitnessi kuni 169cm kategooria võistlejate hulgas saavutas esikoha Alexandra Tšaplõgin. Teise ja kolmanda koha said vastavalt Kerstin Lõzlova ja Anneli Toomsalu. Bikiinifitnessi kuni 172cm pikkuskategooria esikolmiku moodustasid Elisabeth Võrk, Maarja Sandra Romet ja Anastasija Kalašnikova. Bikiinifitnessi üle 172cm pikkuste naise kategoorias oli eilsel võistluspäeval kõige rohkem osalejaid. Tihedas konkurentsis võitis esikoha Olivia Hermlin, teise koha sai Kertu Moisto ja kolmandale kohale tuli Jane Tammearu.

Fit Pairs kategooria esikoht läks Alexandra Tšaplõginile ja Hendrik Kalmele. Neile järgnesid  Olivia Hermlin ja Joonas Vaino.

Juuniorite bikiinifitnessi absoluutarvestuse võitis Olivia Hermlin. Bodyfitnessi absoluutarvestuses kuulutati parimaks Karmen Kiier. Naiste bikiinifitnessi absoluutarvestuse võitis Alexandra Tšaplõgin.

Klubide üldarvestuse esikolmiku moodustasid Sparta Spordiklubi, Tartu Kulturismi ja Fitnessi Klubi ning HC Gym.

Järgmisel nädalavahetusel astuvad meie sportlased võistlustulle nii Leedu meistrivõistlustel kui Rootis toimuval Nordic Cup võistlusel.

Kulturismi ja fitnessi hooaeg kulmineerib mai alguses Hispaanias, Santa Susannas toimuvatel Euroopa meistrivõistlusel. Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu presidenti Ergo Metsla sõnul on Eesti koondises medalilootusi kindlasti nii nais- kui meesvõistlejate seas.