Sõudevõistluse Alfa võitis üllatusmees

Meeste absoluutklassi võitja Martin Milling
Meeste absoluutklassi võitja Martin Milling — FOTO: Sõudeliit.ee

Tippsõudjad jäid tänavusel sisesõudevõistlusel Alfa meeste võistlusklassis võidust ilma, sest ootamatu üllatusena finišeeris esimesena Swedbanki Spordiklubi esindaja Martin Milling, kirjutab sõudeliit.ee.

Crossfit’i harrastav Milling alustas 1000 meetri distantsi pöörase tempoga ja tegi konkurentidega kohe pika vahe sisse. Kuigi viimasel sajal meetril tema jõud rauges, jõudis päästev finišijoon kätte enne konkurente.

Millingu lõpuajaks märgiti 2:48,8, talle järgnes Leo Muiste, kes kaotas vaid 0,3 sekundiga. Kolmanda poodiumikoha sõitis välja legendaarne Allar Raja, kelle ajaks kujunes 2:50,7.

Võistlusjärgses intervjuus ütles Milling, et kasutab sõudeergomeetrit 2-3 korda nädalas. Sealjuures on ta isiklik rekord 1000 meetri distantsil lausa 2:46,8. Kas mehel on plaanis minna kaarte segama ka märtsis toimuvatele Eesti meistrivõistlustele 2000 meetri distantsil, võitja veel öelda ei osanud.

Naistest oli tänavu Alfa kiireim soomlanna Anni Keisanen, kes lõpetas sõidu ajaga 3:24,1, finišeerides vaid 0,2 sekundit enne Liisa-Marie Läänet ja 0,7 sekundit enne Kreete Koovitit.

Põnevust pakkus meeste kergekaalu võistlusklass, kus lõi kaasa mitmeid Eesti sõudmise tulevikulootusi. Sõidu võitis Elar Loot, kes jäi vaid 0,6 sekundiga alla Alfa kõigi aegade rekordile. Tartlase lõpuajaks kujunes 2:59,2.

Audentese Spordihallis toimunud Alfal lõi kaasa ligi 400 sportlast. Tegu oli võistluse 30. juubeliga.