Reklaam sulgub sekundi pärast

Sõudekorüfeest Mihkel Leppikust valmib elulooraamat

Leppik 2007. aastal tagasiteel U23 MMilt
Leppik 2007. aastal tagasiteel U23 MMilt — FOTO: Sõudeliit.ee

Tunamullu manala teed läinud sõudekorüfeest Mihkel Leppikust sünnib peagi elulooraamat, mille koostab aastakümneid spordiajakirjanikuna tegutsenud Enn Hallik, kirjutab sõudeliit.ee.

Oma eluajal Eesti sõudmise grand old man’iks kutsutud Leppik tegutses sõudespordi juures kaugelt üle poole sajandi, rajades mitu sõudebaasi ja tuues tippu teiste seas rahvusvaheliselt tuntud atleedid nagu Jüri Jaansoni, Tõnu Endreksoni ja Andrei Jämsä. Pärnu sõudeklubi juhtkonna otsusel alustati suurkujust elulooraamatu koostamist, autoriks tuntud pärnakas Hallik, kelle sulest on ilmunud tuhandeid lehelugusid ja mitmeid raamatuid.

„Raamat Mihklist on selles mõttes eriline, et selliseid mootoreid ja treenereid, kes kogu oma elu ühes suunas pühendavad, on vähe,“ rääkis autor, kelle sõnutsi mõtleme neile persoonidele liiga vähe.

„Peaksime enam meenutama, palju neile võlgu oleme: et nende õpilased on palju rõõmu pakkunud ja et näiteks Mihkli tuhanded hoolealused on saanud temalt seerumit tubliks inimeseks kasvada,“ märkis Hallik.

Millise tundega eeldatavalt käesoleva aasta lõpuks valmiva raamatu autor kirjasule kätte võtab?

„Kindlasti saab see mullegi huvitav väljakutse olema. Seda enam, et ega minusugune kirjatsura, hiljem rahakoti ja suure võimuta spordiliidu juht vist Mihklile väga imponeerinud, ja vaatamata üritamisele ma tema karmusest läbi tungida ei suutnudki,“ avaldas mitmete spordiorganisatsioonide töös kaasa lööv kirjamees, kes teinud kaastööd paljude olümpiaraamatute koostamisel ning nuusutanud sõudevõistlusigi väga lähedalt.

Pärnu sõudeklubi presidendi Toomas Rapi sõnutsi oli tagumine aeg tegutsema asuda, sest lugusid, mida Leppikust talletada, on väga palju.

„Neid saavad kõige paremini rääkida tema kaasteelised, keda peagi küsitlema asutakse,“ ütles Rapp, kelle hinnangul saab peategelasest rääkida paljudes rollides: treener, õpetaja, paadimeister ja hoonete ehitaja.

Oodatakse annetusi

Projekti hinnanguliseks maksumuseks kujuneb ligemale 20000 eurot, mis loodetakse kokku saada avaliku ja erasektori ning eraisikute toel. Esimesed annetused on juba laekunud. Panustada soovijad saavad teha ülekande Pärnu Sõudeklubi arveldusarvele EE512200221058343954 Swedbankis, selgituseks „Mihkel Leppiku elulooraamat“.