Šotimaal Edinburghis peetaval sprindiorienteerumise MM-il teenis Evely Kaasiku 24. koha

Evely Kaasiku
Evely Kaasiku — FOTO: IOF / Kristina Lindgren

Śotimaal Edinburghis peetaval sprindiorienteerumise MMil jooksis Evely Kaasiku end 24.kohale. Võitjale Tove Alexanderssonile kogunes kaotust 1:47. Võistlusrada oli maailmameistrivõistlustele vääriliselt tehniline, kuid naiste klassis eeldatavad favoriidid ei eksinud.

Esikolmiku moodustasid maailma edetabeli kolm parimat, küll veidi teises järjestuses:
1. Tove Alexandersson, SWE - 16:14
2. Simona Abersold, SUI - 16:29
3. Natalia Gemperle, SUI - 16:33

Etapiaegadest on näha, et läbi võistluse oli medalitele võitlejaid rohkem ja liidripositsioon rajal vaheldus korduvalt. Korraldajamaa rõõmuks jõudis poodiumile 6. kohal Grace Molloy ning senine maailmameister Megan Carter Davies saavutas 9. koha.

Evely Kaasikule rada väga meeldis ja see oli kindlasti üks keerulisemate hulka kuuluvaid, mida ta on jooksnud. Terve raja jooksul oli veidi ebakindel tunne õigete teevalikute osas, otsustas lihtsalt ühe kasuks ning viis selle ellu. Hilisem analüüs näitab, kui palju tuli kaotust etapivalikutega ning kuivõrd raja läbimise sujuvusega. Evely strateegiaks oli rahulikult alustada (kuna eeljooksus oli raja alguses liigset kiirustamist) ja kindluse tõustes ka tempot tõsta. Võib spekuleerida, kas algus oli siiski liiga aeglane, ning kas hommikusel jooksul sai end liiga kulutatud, kuid igal juhul andis ta finaalis endast parima! Ühtlasi oli tänane tulemus Evely senise karjääri parim MMi tulemus sprindis.

Meeste võistlus oli juba eeldatavalt sündmusterikkam, kuna potentsiaalseid medalinõudlejaid oli rohkem. Nii mõnelegi, eriti silmatorkavalt Kasper Harlem Fosserile raja viimasel kolmandikul, tuli rajal üks või mitu suurt eksimust. Võitja Martin Regborn, kes on ühtlasi ka maailma edetabeli liider, alustas mõõdukalt ning tagas esikoha stabiilse jooksuga.

Meeste klassi esimesed kolm:
1. Martin Regborn, SWE - 15:58
2. Tino Polsini, SUI - 16:21
3. Emil Svensk, SWE - 16:25

Võistluse ametlikud tulemused

Laupäev on võistlejatel puhkepäev ning pühapäeval kell 14:45 on start sprinditeatele.