Selgusid Otepää kahevõistluse MK-etapil võistlevad sportlased

Riiber
Riiber — FOTO: Riiber. Scanpix

Lõppes sportlaste registreerimine Otepää maailma karikaetapile kahevõistluses. 6.-8. jaanuarini toimuval võistlusel osalevad 11 riigi sportlased ning meeste ja naiste segavõistkondadega võistlevad lausa 9 riiki.

MK-etapi korraldustiimi juht Ago Markvardt nendib, et seni on suurvõistluse ettevalmistus kulgenud igati tavapärases graafikus, kuid seda kõige paremas mõttes.

“Oleme võistlusteks ja sportlaste tulekuks 99,9% valmis. Kodupublikul on kindlasti hea meel Kristjan Ilvese võistlemise üle, kuid täna saan kinnitada, et Otepääl stardivad ka kõik Kristjani tugevad konkurendid ja kahevõistluse absoluutsesse tippu kuuluvad sportlased. Teiste hulgas võistlevad Otepää MK-etapil MK-sarja valitsev liider Jarl Magnus Riiber, käesoleva hooaja tõusev täht Julian Schmid ning järjepidevalt head taset näitavad Johannes Lamparter, Vinzenz Geiger ja Jørgen Graabak,” ütles Markvardt. 

Ta lisas, et kindlasti väärivad tähelepanu ka naiskahevõistlejaid, kes samuti Otepääl MK-sarjas võistlevad.

“Otepääl võistlevad 31 naist – see on märkimisväärne arv, mis näitab ilmekalt seda, et kahevõistlus ei kao lähiajal kuhugi. Naiste huvi ala vastu ja soov sellega tipptasemel tegeleda aitab kahevõistlust kindlasti edasi,” on Markvardt veendunud. 

Kahevõistluse maailma karikaetapp algab reedel, 6. jaanuaril segavõistkondade mõõduvõtuga, kus ühes tiimis võistlevad koos kaks naist ja kaks meest. Laupäeval toimub mass-stardist meeste 10 km ja naiste 5 km murdmaasuustamine koos hüppevõistlustega. Pühapäeval võistlevad naised ja mehed individuaalselt ning tavapärasel Gunderseni meetodil. 

Esimesed kahevõistlejad saabuvad Eestisse 3. ja 4. jaanuaril.