Sangpommispordi MM-il saavutas Eesti võistkond veteranide arvestuses esikoha, koondise edukaimaks sportlaseks tõusis Tanel Kurisoo 7 medaliga

— FOTO: Eesti Sangpommispordi Liit

Eesti sangpommisportlased osalesid edukalt Kreekas toimunud maailmameistrivõistlustel, kus muu hulgas oli meie veteranide võistkond parim.

10.-13. oktoobril Kreekas Korfu saarel toimunud sangpommispordi maailmameistrivõistlustel saavutas Eesti võistkond veteranide arvestuses Läti ja USA võistkondade ees esikoha. Koondise 17 liikmest vaid kolm olid nooremate vanusegruppide võistlejad.

Koodise edukaimaks sportlaseks tõusis Tanel Kurisoo, kes võistles 40-44 aastaste meeste raskekaalus ja ning teenis kokku seitse medalit, neist viis kulda. Kolmekordseteks maailmameistriteks tulid oma kaalus ja vanuses veel veteranide hulgas Mati Tikerpuu ning Valdi Killing ja U16 noormeeste hulgas Erasmus Vahemäe. Vähemalt ühe maailmameistri tiitli võitis 13 Eesti sportlast. Kokku võitis Eesti võistkond 44 medalit, neist 28 kuldset.

Professionaalide hulgas, kus konkurents on tihedam ning sangpomm raskem (32 kg), tuli Andres Metjer 12 minuti rebimises (military snach) meeste -85 kg kaalukategoorias 213 kordusega 3. kohale. Professionaalide hulgas on sangpommispordis maailmameistrivõistlustel medalile jõudnud seni vaid kolm Eesti meest, mis suurendab selle tulemuse väärtust veelgi.

Sangpommispordi MM-il võisteldakse erinevatel sangpommispordi üksikaladel, tõstes oma võistlusklassile vastava raskusega sangpommi vahemikus 8-32 kg. Lisaks peetakse individuaalselt kahe- ja kolmevõistluste arvestust ja võisteldakse teatevõistlustel. Võistkondlikku tulemust arvestatakse individuaalsetel- ja teatevõistlustel saadud kohapunktide järgi.

Autor/allikas: Eesti Sangpommispordi Liit