Reklaam sulgub sekundi pärast

Saare maakonna 2023 aasta spordisündmus on IV COOP Saaremaa Malefestival

— FOTO: Allan Mehik

Eestimaa Spordiliit Jõud, koostöös Saaremaa Spordiliiduga, tunnustab igal aastal oma maakondade parimaid sportlasi ja spordiedendajaid. Aasta 2023 piirkondlik spordisündmus Saare maakonnas on “IV COOP Saaremaa Malefestival”.

IV COOP Saaremaa Malefestival toimus juba neljandat korda. Iga aastane suursündmus toob kokku male tipud juuni alguses kolmeks päevaks kaunisse Kuressaare linna. Kokku oli 14. riigist mängijaid 114.

Nelja aastaga on juba jõudnud jutud kaunist Saaremaast kaugemalegi ja nii oli Saaremaale tulnud mängijaid Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Ukrainast, Saksamaalt, Rootsist, Poolast, Inglismaalt. Kohale tuleb  ka  “vana kooli mehi” ja päris lapseohtu mängijahakatisi, mis loob suurepärase koosluse vahvast malepeost. Festivali raames viidi läbi GM Jaan Ehlvesti malesimultaan, Eesti/Läti/Leedu maavõistlus, välkturniir ja kiirturniir.

Saaremaa Malefestivali eestvedaja ja korraldaja on Saaremaalt pärit Urmas Randma. Urmas on öelnud: “olen endaga rahu sõlminud, et olen kodusaarele ka midagi nagu tagasi andnud. Siit olen ma ju pärit, siin on mu juured ja siit võib ehk pärit olla ka minu keerulisevõitu iseloom. Nagu kadakajuurikas nii heas kui halvas“.

Eestimaa Spordiliidu Jõud spordiaasta pidulik lõpetamine ja Aasta tegijate tunnustamine toimub laupäeval, 09.detsembril 2023 Rakvere Kultuurikeskuses.