Reklaam sulgub sekundi pärast

René Laane krooniti IFBB Fitness Challenge kategooria maailmameistriks

René Laane
René Laane — FOTO: kulturism.ee

Möödunud nädalavahetusel toimusid Kõrgõztani pealinnas Biškekis IFBB Fitness Challenge kategooria maailmameistrivõistlused. Eestit esindas masters vanuseklassi hõbesarjas René Laane, kes tegi kaasa nii individuaalarvestuses kui ka paarisvõistlusel.

Mõlemal juhul tegi Laane päeva parimad tulemused ja võitis mõlemad võistlused. René Laane krooniti seega kahekordseks maailmameistriks. Värske maailmameister on ka valitsev Fitness Challenge’i hõbesarja Eesti meister nii individuaal- kui paarisarvestuses. Samuti on Laane varasemalt võitnud maineka Arnold Classic võistluse.

 

Fitness Challenge on kiirelt populaarsust koguv kõige uuem fitnessi spordialaga, mille Rahvusvaheline Kulturismi ja Fitnessi Föderatsioon (IFBB) võttis kavva 2020 aastal. Võistlustel võetakse mõõtu kolmes erinevas kategoorias: kuld-, hõbe- ja pronkssarja tasemel. Fitness Challenge’i iga tase koosneb omakorda kuuest erinevast üldfüüsilisest harjutusest, mida sooritatakse 2 minutilise tööajaga ning 2 minutilise puhkeajaga. Võistleja jaoks on võistlus läbitud kui on sooritatud kõik 6 harjutust maksimum kordustele. Võidab sportlane, kes sooritab kuue võistlusala peale kõige rohkem kordusi. René Laane individuaalarvestuse korduste kogusummaks  oli muljetavaldav 459 kordust.

 

Lühikese ajaga on uus ala leidnud palju poolehoidjaid ka Eestis, sest erinevalt teistest kulturismi ja fitnessi aladest ei hinnata sportlasi visuaalselt ja paremusjärjestus sõltub puhtalt füüsilisest sooritusest. Fitness Challenge sümboliseerib jõudu, osavust ja vastupidavust, muutes ala atraktiivseks nii jõusaalis treenijatele kui ka teiste spordialade esindajatele.

 

René Laane (keskmine)
René Laane (keskmine) — FOTO: kulturism.ee
René Laane (vasakult viies)
René Laane (vasakult viies) — FOTO: kulturism.ee