Reena Pärnat näitas Itaalias toimuvatel maastikuvibulaskmise EM-il oma mitmekülgsust

Reena Pärnat
Reena Pärnat — FOTO: Scanpix

16.09-23.09.2023 toimuvad Cesanas, Itaalias 2023 Maastikuvibulaskmise Euroopa Meistrivõistlused, kus osales ka Eesti sportvibu esinumber, Reena Pärnat. Antud formaati lasi Reena Pärnat Eesti koondise esindajana esmakordselt, aga väga edukalt.

Reena alustas kvalifikatsioonivõistlust keskmise tulemusega, kuid eelringide lõpuks, õnnestus Pärnatil tõusta 13.kohale. Selle tulemusega kindlustas seni Eestit vaid tipptsemele sportvibu platsilaskmises esindanud vibulaskur endale koha maastikuvibu EM-i duellides.

Enne võistlust märkis Pärnat, et tal pole absoluutselt aimu, kuhu ennnast Euroopa maastikulaskimise tasemel positsioneerida, kuid väga tubli tulemus tõestas, et Reenal on ka selles formaadis edukaks võistlemiseks potentsiaali.

Duellides läks Reena kokku Suurbritannina laskuri Sophie Meering´uga, kellele tuli sel korral siiski kahe punktiga alla vanduda – duelli tulemus sai olema 85-83 Meering´u kasuks.

Reena Pärnat kommenteeris oma esimest maastikuvibu tiitlivõistluse tulemust järgmiselt: “Olen oma laskmisega rahul. Ilmselgelt jäi mul, teistega võrreldes, maastikulaskmise kogemust puudu, kuid näiteks eilne märgitud raja 7. tulemus oli ju väga hea. Tänane (so 21.09.2023) 2 punktiga duellikaotus jääb loomulikult kripeldama, aga halvasti ma kindlasti ei lasknud. Usun, et tulevikus valmistun põhjalikumalt ja võtan veel mõne maastikulaskmise tiitlivõistluse ette.”

Reena treener, Siret Luik ütles Reena võistluse kohta järgmist: “80% Reena Cesanase võistluse vastastest, on ka platsilaskmises koondislased. Lihtsalt nad on seda formaati kauem lasknud ja kogenud. Tulejoonel on nii maailmameister, kui teised tipud. Usun, et see tõestab, et mitmekülgsus ja kohanemisvõime, mida maastikulaskmine õpetab,  annavad platsilaskuritele ainult kasulikku juurde. Ja Reena tõesti nautis seda formaati.”

Lisaks, Reena Pärnatile, osalesid Cenas toimunud EM-il veel ka Priit Tanvel ja Tiit Heinsalu.

2023 Maastikuvibu Euroopa Meistrivõistluste võistluslaskmis võistlustulemused on leitavad SIIT