Reklaam sulgub sekundi pärast

Reeglimuudatused! Vehklemisliit muutis pärast Ukrainlanna ja venelanna juhtumit matšijärgsed käepigistused valikuliseks

Olga Harlan (vasakul) ja Anna Smirnova
Olga Harlan (vasakul) ja Anna Smirnova — FOTO: Scanpix

Neljapäeval sai Milanos toimuval vehklemise maailmameistrivõistlustel Ukraina espadronivehkleja Olga Harlan disklahvi, kuna ta ei nõustunud peale matši Venemaa sportlasega kätlemast.

Rahvusvaheline vehklemisliit (FIE) otsustas eile läbi viia reeglimuudatuse, mis teeb matšijärgsed kätlemised edaspidi vabatahtlikuks.

FIE teatas, et edaspidi võivad vehklejad matši lõpetada ka ilma käepigistuseta. "Matši lõpus lähevad vehklejad taas en garde positsiooni ning tervitavad oma vastast, kohtunikke ning publikut enda mõõgaga," sõnas FIE esindaja Bruno Gares.

Neljapäeval sai Ukraina espadronivehkleja Olga Harlan disklahvi, sest ei nõustunud Venemaa sportlasega kätt surumast.

Harlan alistas avaringis Smirnova skooriga 15:7. Pärast matši lõppu üritas venelanna ukrainlannaga kätt suruda, kuid Harlan soovis lahkuda matilt mõõgaterasid puudutades, mitte käteldes vastasega.

Venelanna polnud sellise käitumisega rahul ning hoidis üle 50 minuti kohtunikega rääkides võistlust pausi peal. Hiljem esitas Smirnova rahvusvahelisele vehklemisliidule ka protesti, kuna tema arvates ei käitunud ukrainlanna temaga lugupidavalt.

Harlan kuulutati küll matši võitjaks, kuid edasiselt turniirilt ukrainlanna diskvalifitseeriti selle käitumise tõttu.

Reedel toimusid selles loos muutused, kui ROK saatis ukrainlannale kutse osaleda järgmise aasta Pariisi olümpiamängudel. Kutses mainiti, et kui Olga Harlanil ei õnnestu olümpiamängudele läbi eelvõistluste pääseda, eraldatakse talle sinna lisakoht.