Reklaam sulgub sekundi pärast

Soonik finišeeris Belgias neljandana, Pajur Prantsusmaal

Soonik
Soonik — FOTO: Julien De Bock

Nädalavahetusel Belgias peetud amatöörtasemega võistlusel PK Vlaams-Brabant pälvis Kristel Sandra Soonik (Keukens Redant Cycling Team) 4. koha. Prantsusmaal sõidetud GP d’ls-sur-Tille võistlusel pidi samuti 4. kohaga leppima Markus Pajur (EC Saint-Erienne Loire).

Belgias võidutses norralanna Nora Tveit (DAS-Hutchinson-Brother UK; 2:11.23), jättes grupifinišis selja taha belglanna Dina Scavone (Barbonbike Giordana by Gen Z), Lõuna-Aafrika Vabariigi ratturi S’annara Grove’i (Doltcini O’Shea) ja Sooniku.

„Rada oli väga raske koos väikeste põntsude ja mitmete pööretega,“ kirjeldas Soonik. „Ühel pikal sirgel, kus oli küljetuul, üritati igal ringil gruppi lõhkuda ja seal toimus palju väiksemaid rünnakuid, aga ka viimasele ringile minnes oli ikkagi kõik koos. Olin ise samuti vahepeal ühes heas minekus kaasas, aga meid saadi kätte. Finiš oli vastutuult ja natuke tõusis. Endal ei olnud kõige parem tunne ning natuke jäi puudu esikolmikusse pääsemisest.“

Prantsusmaal kuulus kolmimkvõit prantslastele. Pjedestaalile pääsesid Emmanuel Houcou (AVZ Aix-en-Provence; 3:25.28), Clement Le Boetez (Charvieu-Chavagneux IC) ja Justin Ducret (SCO Dijon-Team Material-velo.com).

Päev varem peetud ühepäevasõidul Tour du Charolais teenis Pajur grupifinišis 10. koha. Võidu pälvis britt Bjoern Koerdt (CC Etupes; 3:41.10), edestades prantslaseid Victor Guernaleci (Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme) ja Mathias Lebeau’d (Charvieu-Chavagneux IC).