MK-etapil Brasiilias 22. koha pälvinud Lõiv: Ei olnud sellist värskust nagu oleksin tahtnud

Janika Lõiv
Janika Lõiv — FOTO: Egopromotion

Brasiilias Mairiporas alanud maastikuratturite maailma karika sarja esimesel etapil pälvis Eesti valitsev meister Janika Lõiv naiste olümpiakrossis 22. koha.

Viieringilise võistluse võitis rootslanna Jenny Rissveds (Team 31 Ibis Cycles Continental; 1:17.18), kes jättis pigem üksteist jälginud ameeriklannad maha pool ringi enne finišit. Pikalt liidripositsiooni hoidnud Haley Batten (Specialized Factory Racing) kukkus veidi enne lõppu ning lasi endast mööda USA valitseva meistri Savilia Blunki (Decathlon Ford Racing Team). Blunk kaotas lõpuks Rissvedsile 27 ja Batten 45 sekundiga. Pjedestaalile mahtusid veel itaallanna Chiara Teocchi (Orbea Factory Team; +0.58) ja valitsev olümpiavõitja Jolanda Neff (Trek Factory Racing – Pirelli; +1.09).

Lõiv kaotas võitjale viie minuti ja 25 sekundiga. „Tundsin lühirajasõidu ajal, et ei pannud endast 100% välja ja arvasin, et midagi jäi sisse, et ka olümpiakrossis korralikult pingutada. Siiski oli tunne üsna veider,“ tõdes Lõiv võistluse järel. „Sõitsin ühtlaselt, aga ei olnud sellist värskust nagu oleksin tahtnud. Oli palju rabelemist ja kuum ilm tegi ka oma töö. See oli täna minu maksimum.“

Teise eestlannana stardis olnud Merili Sirvel (Trey Trek Team) kaotas võitjale ühe ringiga ja sai kirja 54. koha.

Eliitmeeste konkurentsis käis seitsmeringilisel võistlusel tihe rebimine kuni finišijooneni välja. Oma paremuse pani maksma USA meister Christopher Blevins (Specialized Factory Racing; 1:30.00), kes püüdis seejuures liidrid kinni kolm ringi enne lõppu. Teiseks sprintis end prantslane Victor Koretzky (Specialized Factory Racing; +0.02) ja kolmandaks šveitslane Filippo Colombo (Scott-Sram MTB Racing Team; +0.03). Pjedestaalile mahtusid veel prantslane Jordan Sarrou (Team BMC; +0.05) ja Tšiili meister Martin Vidaurre Kossmann (Specialized Factory Racing; +0.05). Eestlased Joosep Mesi (Trey Trek Team; -4 ringi) ja Kirill Tarassov (Trey Trek Team; -4 ringi) said vastavalt 89. ja 92. koha.

Maastikuratturite MK-sarja teine etapp peetakse juba 19.-21. aprillini Brasiilias Araxas.