Reklaam sulgub sekundi pärast

Milistver aitas Martinique saarel meeskonnakaaslase võidule

Mairon Milistver
Mairon Milistver — FOTO: Facebook/Eesti Jalgratturite Liit

Reedest pühapäevani peeti Martinique saarel kolmeetapiline velotuur GP du Vauclin, mille võitis Mairon Milistveri tiimikaaslane Josue Hodebourg Rinna (CC Vauclinois). Eestlane ise pälvis üldarvestuses 12. koha.

Esimesel päeval sõideti 88,9-kilomeetrine grupisõit, kus etapi algfaasis eraldus peagrupist viieliikmeline jooksikute seltskond. Esikoha teenis Hodebourg Rinna, edestades Edwin Nubuli (VC Francois) seitsme ja Laurent Nerori (Madinina Bikers) 12 sekundiga. Milistver kaotas tiimikaaslasele viie minuti ja 39 sekundiga ning sai kaheksanda koha. „Enne tuuri seadsin eesmärgiks lõpetada üldarvestuses kolme parema seas, aga paraku ei lähe kõik nii nagu sooviks,“ ütles Milistver. „Tundsin, et mul päris õiget minekut ja head jalga ei olnud, kui rünnati.“

Järgmisel päeval oli kavas 10,1-kilomeetrine temposõit, millest viimased 2,5 kilomeetrit tuli mäkke sõita. Esikoha teenis Luis Guillermo Mora Ramirez ajaga 17.09. Talle järgnesid Hodebourg Rinna (+0.05) ja Remi Marcoux (Team Credit Mutuel-Garage Premier-Fewoss). Milistver oli 11. (+1.11). „Minu jaoks oli see etapp pigem ebaõnnestumine, sest mul ei olnud lõputõusuks sobiva ülekandega ratast,“ ütles Milistver.

Finaaletapil oli pikkust 97 kilomeetrit ja eestlase tiimil oli vaid üks ülesanne – tuua üldvõit koju. Etapil võidutses teist päeva järjest Mora Ramirez (2:23.41). Tema järel lõpetasid Alexandre Join (Jeunesse Cycliste 231; +0.06) ja Axel Zameo (Madinina Bikers; +0.05). Hodebourg Rinna (+2.19) oli seitsmes ja Milistver (+4.44) 15.. Sellest aga üldarvestuse võiduks piisas. Hodebourg Rinna edestas lõpuks Marcoux’d ühe minuti ja kaheksa sekundiga ning Nerori ühe minuti ja 39 sekundiga. Milistver (+9.10) oli üldarvestuses 12. ja kuni 23-aastaste ratturite seas kolmas.