Reklaam sulgub sekundi pärast

Mihkels Giro kaheksandast etapist: üllatusin, et grupetto moodustus enne seda, kui mina tõusul maha jäin

Madis Mihkels
Madis Mihkels — FOTO: Scanpix

Itaalias jätkuva Giro d’Italia velotuuri kaheksandal etapil (Spoleto – Prati di Tivo; 152 km) võidutses teist üäeva järjest üldliider Tadej Pogacar (UAE Team Emirates). Madis Mihkels (Intermarche – Wanty) ületas lõpujoone 130. positsioonil.

Kaheksas etapp lõppes ligi 15-kilomeetrise tõusu otsas, kus peagruppi kuulus 14 ratturit. Neist oli nobedaim Pogacar (4:02.16), edestades Colombia ratturit Daniel Felipe Martinezi (Bora-Hansgrohe) ja austraallast Ben O’Connorit (Decathlon AG2R La Mondiale Team). Mihkels lõpetas grupis, mis kaotas võitjale 39 minuti ja kuue sekundiga.

„Ei saa öelda, et nautisin, kuid arvestades mu füüsilist olukorda peale kukkumist olin veidi üllatunud, et suur grupetto moodustus juba kõvasti enne seda, kui mina tõusul maha jäin,“ ütles Mihkels. „Sõitsin teise tõusu omas tempos lõpuni ning siis jäin tagant 40-50-mehelist grupettot ootama, kellega koos finišini tulin.“

Velotuuri üldarvestuses jätkab liidrina Pogacar, kellest Martinez jääb kahe minuti ja 40 sekundi kaugusele ja britt Geraint Thomas (Ineos Grenadiers) kahe minuti ja 58 sekundi kaugusele. Mihkels (+1:43.18) on 146. kohal.

Pühapäeval on velotuuril kavas 214-kilomeetrine etapp trassil Avezzano – Naples.