Maastikumaratoni MM-il võidutsesid Mitterwallner ja Andreassen, Sirvel 23. ja Uibokand 26.

Merili Sirvel
Merili Sirvel — FOTO: Zubiko Photo

Ameerika Ühendriikides Snowshoe’s peetud maastikumaratoni maailmameistrivõistlustel tuli eliitnaiste konkurentsis maailmameistriks austerlanna Mona Mitterwallner. Merili Sirvel teenis 23. ja Janelle Uibokand 26. koha. Eliitklassi meeste seas võidutses taanlane Simon Andreassen.

Teist aastat järjest võidutsenud Mitterwallneri võiduajaks mõõdeti viis tundi, 15 minutit ja kuus sekundit. Šveitslanna Sina Frei kaotas talle 26 sekundiga ning Lõuna-Aafrika Vabariigi maastikurattur Candice Lill ühe minuti ja üheksa sekundiga. 23. kohal finišeerinud Sirvel jäi võitjale alla 46 minuti ja 45 sekundiga ning 26. koha teeninud Uibokand ühe tunni ja 47 sekundiga.

Uibokand tõi peale võistlust välja, et ta kukkus sõidu alguses, mis lõi tal sadula paigast. „Tehnilises alas sain selle lõpuks uuesti paika pandud, ent paar nädalat tagasi põrutada saanud seljale oli see juba oma jälje jätnud,“ ütles Uibokand. „Vaatamata valutavale seljale suutsin siiski mõned sõitjad kinni püüda, ent soolosõitu see rada seekord pigem ei soosinud. Võistlusega ei saa rahule jääda, ent loodan halva õnne ümber pöörata tuleval nädalal toimuval MK-etapil.“

Eliitklassi meeste seas käis tihe rebimine nelja ratturi vahel. Maailmameistri tiitli võitis endale Andreassen ajaga neli tundi, 33 minutit ja kaheksa sekundit. Hõbemedali sai kaela ameeriklane Christopher Blevins (+0.10) ja pronksi hispaanlane David Valero Serrano (+0.12). Neljanda kohaga pidi leppima sakslane Andreas Seewald (+0.18). Peeter Pruus tulemust kirja ei saanud.