Reklaam sulgub sekundi pärast

Lõiv jätkas LAV-is teise kohaga, kerkides teiseks ka üldarvestuses

Janika Lõiv paremal
Janika Lõiv paremal — FOTO: Scanpix

Lõuna-Aafrika Vabariigis jätkunud maastikuratturite 1. kategooria mitmepäevasõidu Momentum Medical Scheme Tankwa Trek Presented by Biogen teisel etapil sai Janika Lõiv koos naiskonnakaaslase Yana Belomoinaga (KMC-Ridley Women Elite Team) teise koha.

88-kilomeetrisel etapil võidutsesid liidrisärke kandnud Candice Lill ja Mona Mitterwallner (Cannondale Factory Racing). Nende võiduajaks mõõdeti neli tundi ja 34 sekundit. Lõiv ja Belomoina kaotasid neile viie minuti ja 13 sekundiga. Kolmanda koha teenis duo Vera Looser ja Danielle Strydom (Efficient Infiniti Insure; +6.27).

„Päev oli pikk. Esimesel tunnil oli üsna jahe sõita, sest öösel oli ainult kaheksa kraadi sooja ja tempo oli samuti madal. Keegi ei tahtnud väga vedada, sestap tegin ise ees tööd,“ rääkis Lõiv. „Peale esimest joogipunkti (27km) hakati paugutama ja kolm paari said eest ära, sh meie. Seal oli üsna tehniline tõus ja laskumine, kus hoiti tempot peal. Üsna pea jõudsime kruusateele, kus lasti tempo jälle alla. Vastutuules olin jälle ainus, kes julges ees natuke tööd teha. Seejärel hakkas päeva pikim tõus, kus läksime liiderpaariga eest ära ja poolel mäel jätsid nad meid omakorda maha. Edasi üritasime neid laskumisel veidi püüda, aga ei õnnestunud. Lõpus vajus meil siledal tempo veelgi ja vaikselt hakkas kolmas paar järele jõudma, kuid enne tuli siiski finišijoon.“

Eliitmeeste klassis olid parimad Matthew Beers – Alexander Miller (Toyota Specialized; 3:21.52), Marco Joubert – Wessel Botha (Imbuko Pro Cyling; +1.18) ja Martins Blums – Gunnar Holmgren (KMC-Ridley Men Elitea Team; +3.13).

Kokkuvõttes jätkavad naiste seas liidrina Mitterwallner – Lill (5:06.47). Lõiv ja Belomoina kerkisid teisele positsioonile (5:13.44) ning kolmandana jätkavad Looser ja Strydom (5:14.19). Meeste konkurentsis hoiavad esikohta Miller – Beers (4:13.45), kellele järgnevad Botha – Joubert (4:16.59) ja Blums – Holmgren (4:17.34).

Laupäeval sõidetakse mitmepäevasõidul 96-kilomeetrine etapp.

Autor/allikas: ejl.ee