Reklaam sulgub sekundi pärast

Lõiv alustas MK-sarja Brasiilias 25. kohaga

Janika Lõiv
Janika Lõiv — FOTO: Hispaania Jalgratturite Liit

Brasiilias Mairiporas algas maastikuratturite maailma karika sari, kus Eesti parim naisrattur Janika Lõiv pälvis lühirajasõidus 25. koha.

Lühirajasõidus võidutses Inglismaa meister Evie Richards (Trek Factory Racing – Pirelli; 20.21), kes seitsmeringilisel võistlusel sõitis teistelt eest kolm ringi enne finišit. Teise koha pälvis austraallanna Rebecca Henderson (Primaflor Mondraker Racing Team; +0.07) ja kolmanda šveitslanna Alessandra Keller (Thömus Maxon; +0.09). Teisest reast võistlust alustanud Lõiv kaotas võitjale 58 sekundiga, mis andis 25. tulemuse.

„Võistlus oli väga kuum ja väga närviline,“ rääkis Lõiv võistluse järel. „Kuna pool sõidust püsisid kõik üsna koos, siis oli rabelemist palju ja ma panin igal ringil kellegagi kokku või pidin jala lahti tegema. Ühesõnaga oli suur kaos ja mul oli selles üsna raske hakkama saada. Viimased kolm ringi sain oma sõitu teha, kus tulid ka kiiremad ringiajad ning tõusin 25. kohale, aga enam paremat tulemust ei jõudnud täna välja sõita.“

Eliitmeeste võistlusel võidutses uusmeremaalane Samuel Gaze (Alpecin-Deceuninck; 20.17), jättes finišijoonel teisele ja kolmandale kohale sama aja välja sõitnud sakslase Luca Schwarzbaueri (Canyon CLLCTV XCO) ja Tšiili ratturi Martin Vidaurre Kossmanni (Specialized Factory Racing).

Olümpiakrossisõidud peetakse Brasiilias pühapäeval. Lisaks Lõivule on Eesti ratturitest stardis Merili Sirvel, Kirill Tarassov ja Joosep Mesi (kõik Trey Trek Team).