Lauk sprintis end Hiinas pjedestaalile, Laas võitis kokkuvõttes parima sprinteri särgi

Karl Patrick Lauk
Karl Patrick Lauk — FOTO: Arnaud Guillaume

Hiinas lõppenud Taihu Lake velotuuri (UCI 2.Pro) viiendal etapil (Nanjing – Nanjing; 114,09 km) sai Karl Patrick Lauk (Huansheng – SCOM – Taishan Sport Cycling Team; 2:33.17) kolmanda koha. Velotuuri üldarvestuses teenis parima sprinteri särgi Martin Laas (Ferei Quick-Panda Podium Mongolia Team).

Laugu ees finišeerisid hollandlane Jelte Krijnsen (Parkhotel Valkenburg) ja poolakas Marcin Budzinski (Mazowsze Serce Polski). Lauk kuulus võistluse alguses 11-mehelisse jooksikute gruppi, mis eraldus teistest esimese ringi tõusul. Eestlase sõnul ei olnud tal hea enesetunne ja sestap on tulemus hea, aga sisimas lootis rohkemat. „Ilus oleks muidugi olnud, kui Laas oleks üldarvestuses kokkuvõtte võidu koju jätnud, aga tuli välja, et kohe esimesel ringil sai peagrupist minema punt, kuhu kuulusid seda rajaprofiili arvestades tugevaimad sõitjad. Kõik tiimid olid samuti esindatud ja ma olin seal sees,“ rääkis Lauk.

„Millegi pärast tundsin kohe samal ringil, et sees hakkas keerama ja pähe lõi imeliku valu,“ jätkas Lauk. „Arvasin, et võib-olla kiiver on liiga kõvasti kinni, aga ei olnud. See halb enesetunne pärssis kogu võistlust. Kuna sain kohe aru, et olen ees grupis kõige pontsakam poiss, siis pidin ennast palju tagasi hoidma. Ma ei saanud riskida ka tõusu all olevast vahefinišist preemiasekundite võtmisega, et tõus ees grupis üle elada. Lõpuks tulingi koos esimestega finišisirgele. Võtsin viimase kurvi teisel positsioonil ja teadsin oma peas, et tänane finiš soosib pikka sprinti. Kuna mul oli halb enesetunne, siis jäin selle mõttega paraku natuke hiljaks. Üritasin tagant veel tulla, aga kahju oli juba tehtud. Arvestades enesetunnet, siis oli kolmas koht hea.“

23 sekundit hiljem finišeerinud peagrupis sai eestlastest sai Rait Ärm (Van Rysel – Roubaix) 18., Laas 19. ja Norman Vahtra (Van Rysel – Roubaix) 46. koha. Laasi tiimikaaslased Gleb Karpenko, Oskar Nisu ja Mihkel Räim tulemust kirja ei saanud.

Velotuuri üldarvestuses võidutses hollandlane Jelte Krijnsen (Parkhotel Valenburg). Poolakas Marcin Budzinski (Mazowsze Serce Polski) kaotas talle kaheksa ja kolumblane Wilmar Paredes (Team Medellin – EPM) kümne sekundiga. Neljanda koha teeninud Lauku jäi pjedestaalist lahutama üks sekund. Parima sprinteri särgi teeninud Laas oli kuues (+0.14), Vahtra 46. (+0.38) ja Ärm 75. (+0.51).