Reklaam sulgub sekundi pärast

La Fleche Wallonne ühepäevasõidu võitsid Williams ja Niewiadoma, Taaramäe tulemust kirja ei saanud

Rein Taaramäe
Rein Taaramäe — FOTO: Scanpix

Kolmapäeval sõideti Belgias ühepäevasõit La Fleche Wallonne. 198,6-kilomeetrise meeste võistluse võitis britt Stephen Williams (Israel – Premier Tech) ja 146-kilomeetrise naiste võistluse poolatar Katarzyna Niewiadoma (Canyon//Sram Racing). Rein Taaramäe (Intermarche – Wanty) tulemust kirja ei saanud.

Vihmas ja külmas ehk rasketes tingimustes peetud Mur de Huy tõusu otsas lõppenud ühepäevasõidul järgnesid oma karjääri suurima võidu pälvinud Williamsile (4:40.24) prantslane kevin Vauquelin (Arkea – B&B Hotels; +0.00) ja belglane Maxim van Gils (Lotto Dstny; +0.03).

„Milline päev. Ma olen väga õnnelik praegu. Ma ei suuda uskuda, et ma võitsin just La Fleche Wallonne’i,“ rääkis Williams peale võistlust portaalile Cyclingnews. „Ma olen seda sõitu vaadanud aastaid ja tahtnud alati tulla siia võistlema heade jalgadega, et proovida võita. Ma naudin sellistes tingimustes võistlemist ja veel võita – kirjeldamatu!“

Naiste võistlusel järgnesid Niewiadomale (3:55.29) hollandlanna Demi Vollering (Team SD Worx – Protime; +0.02) ja itaallanna Elisa Longo Borghini (Lidl – Trek; +0.04).