Reklaam sulgub sekundi pärast

Kukkumise taha jäänud Mäeuibo alustas Rahvuste karika sarja kuuluvat velotuuri kohaga üheksandas kümnes

Markus Mäeuibo
Markus Mäeuibo — FOTO: ejl.ee

Kolmapäeval Tšehhis sõidetud kuni 23-aastaste ratturite Rahvuste karika sarja kuuluva velotuuri Orlen Nations GP avaetapil (Prostejov – Bouzov; 135 km) sai Markus Mäeuibo (Eesti maanteeratturite koondis) 82. koha.

Mäe otsas lõppenud etapil oli parim taanlane Kristian Egholm (3:19.36), edestades itaallast Pietro Mattiod 36 ja inglast Matthew Brennani 41 sekundiga. Kukkumise taha jäänud Mäeuibo kaotas võitjale ühe minuti ja 22 sekundiga. Teistest eestlastest sai Martti Lenzius (+4.56) 106., Romet Pajur (+7.31) 111., Aaron Aus (+7.31) 112. ja Oskar Küüt (+22.59) 141. koha. Lauri Tamm tulemust kirja ei saanud.

„Kahjuks polnud Markusel enam abilisi, et paremat positsiooni hoida,“ ütles koondise treener Jaan Kirsipuu etapi järel. „Martti sõitis oma võimete kohaselt, ülejäänud mitte. Lauril oli vigastuspaus ja oli karta, et tal läheb raskeks. Kahjuks etapi alguses oli allatuult pikem lauge tõus, kus grupp täiega läks ja ta ei elanud seda üle.“

Neljapäeval on velotuuril kavas 110-kilomeetrine etapp, mis lõpeb samuti mäe otsas, millel pikkust 4,2 kilomeetrit ja keskmist tõusuprotsenti 8,3.