Kopecky võitis maailmameistritiitli teist aastat järjest, eestlannad tulemust kirja ei saanud

Laura Lizette Sander
Laura Lizette Sander — FOTO: DkpCycling&Life

Šveitsis Zürichis jätkuvatel maanteeratturite maailmameistrivõistlustel pälvis eliitnaiste grupisõidus teist aastat järjest esikoha belglanna Lotte Kopecky. Laura Lizette Sander ja Elina Tasane finišisse ei jõudnud.

Eliitnaiste 154,1-kilomeetrisel võidusõidul hakkasid otsustavad sündmused aset leidma viimasel ringil, ligi 20 kilomeetrit enne lõppu. Mitmeid kordi üritasid teistelt eest sõita hollandlanna Demi Vollering ja itaalanna Elisa Longo Borghini, kuid üksi neid kaugele ei lastud. Laskumistel näitas vihmamärjal teel kõige rohkem osavust Kopecky.

Neli kilomeetrit enne lõpujoont sai kõige lubavama vahe sisse Longo Borghini, ent Volleringi eestvedamisel püüti ta järgneva kilomeetri jooksul siiski kinni. Seejärel olid ette jäänud neli naist. Lisaks eelnevale kolmele veel sakslanna Liane Lippert. Kuna keegi initsiatiivi ei tahtnud võtta, siis liitusid nendega lõpukilomeetril veel ameeriklanna Chloe Dygert ja austraallanna Ruby Roseman-Gannon. Viimane neist ründas kohe, kuid kõik reageerisid sellele ning lõpuks alustas finišispurti esimesena Longo Borghini, kellest õnnestus mööduda vaid Kopeckyl ja Dygertil. Belglanna võidutses seejuures teist aastat järjest.

Neljanda koha teenis Lippert, viienda Vollering ja kuuenda Roseman-Gannon. Kuni 23-aastaste ratturite arvestuses teenis maailmameistritiitli hollandlanna Puck Pieterse, kes oli üldarvestuses 13. positsioonil, kaotades võitjale kolme minutiga. Teise koha pälvis austraallanna Neve Bradbury ka kolmanda sakslanna Antonia Niedermaier. Võistluse lõpetas vaid 13 kuni 23-aastast ratturit.

Pararatturite naiste C5 klassi 70,2-kilomeetrises grupisõidus teenis Mari-Liis Juul kaheksanda koha. Kaksikvõidu pälvisid inglannad Sarah Storey (1:55.28) ja Morgan Newberry (+7.09). Kolmanda koha sai austraallanna Alana Forster (+7.49).

Pühapäeval peetakse maanteeratturite maailmameistrivõistlustel eliitmeeste grupisõit ning pararatturite meeste H4 ja H5 klassi grupisõidud. Eestlastest on stardis Madis Mihkels, Markus Pajur ja Janno Lepik.