Reklaam sulgub sekundi pärast

Janika Lõiv pälvis LAV-is peetud mitmepäevasõidu viimasel etapil ja kokkuvõttes teise koha

Janika Lõiv
Janika Lõiv — FOTO: Eesti Jalgratturite Liit Facebook

Lõuna-Aafrika Vabariigis lõppes maastikuratturite 1. kategooria mitmepäevasõit Momentum Medical Scheme Tankwa Trek Presented by Biogen. Janika Lõiv sai koos naiskonnakaaslase Yana Belomoinaga (KMC-Ridley Women Elite Team) viimasel etapil ja samuti üldarvestuses teise koha. 

Viimasel 57-kilomeetrisel etapil olid parimad mitmepäevasõidu üldliidrid Candice Lill ja Mona Mitterwallner (Cannondale Factory) ajaga kaks tundi, 39 minutit ja 52 sekundit. Lõiv ja Belomoina kaotasid neile kahe minuti ja kahe sekundiga. Kolmandana jõudsid finišisse Vera Looser ja Danielle Strydom (Efficient Infiniti Insure; +4.43).

„Täna oli palju singleid ja liiderpaar hoidis tempot üleval. Kuni 38. kilomeetrini olime nende sabas, aga siis jäime tõusul maha,“ rääkis Lõiv võistluse järel. „Sõitsime oma tempos ja nii kõvasti kui võimalik, aga eks pikad päevad on oma töö teinud ja keha on väsinud.“

Üldarvestuses pälvisid Mitterwallner ja Lill esimese koha ajaga 12 tundi, 43 minutit ja 11 sekundit. Pjedestaalile pääsesid veel Lõiv ja Belomoina (12:52.06) ning Looser ja Strydom (13:02.42).