Ratasepa ultrajooks Surmaorus: “Raidu sõnul on see tema elu raskeim ettevõtmine, mille ta endale korraldanud on”

— FOTO: Jakob Meier

25. juunil startis ultrasportlane Rait Ratasepp Ameerikas ca 235 km pikkusele ultrajooksule läbi Surmaoru, kus juunikuu keskmine õhutemperatuur on 43,3 °C. Finiš määratud sihtkohas on aga küsimärgi all, sest ebatavaliselt palju lund Mount Whitney tipus võib selle vallutamist pärssida.

Rait Ratasepa sotsiaalmeedia leheküljel kajastatakse seda hullumeelset ettevõtmist:

Kell 2:43 öösel. Rait sunnib end sööma, juba vaikselt keha isegi võtab vastu aga olukord on endiselt keeruline..

Raidu sõnul on see tema elu raskeim ettevõtmine mille ta endale korraldanud on. Jalgade lihased on lõhki, jalgu tõsta saab aga sirutada on väga valulik, peale 40 minutilist tukastust ja soojenemist autos (soojenemist seetõttu,et oleme tõusnud ca1000m peale ja mäejalamini on veel minna.

Esimestel piltidel valguses “kerge” ülevaade maastikust ja tõusunurkadest Jakobi kaameraga ja lõpupoole pildid öösel toimunust. Öised pildid minu telefoniga tehtud, sest kõik 3 karu magasid justkui talveund koos Raiduga ja ma olin üksi üleval, et jälgida Raitu ja teda sööma-jooma utsitada.


Peale 40minutilist tukastust ja silmad kinni geelide tarbimist sai Rait siiski jalad alla ja liikuma, veidiks tundus see küll küsimärgi all olev tegevus aga liigub oma eesmärgi suunas. Jalutasin Raiduga 10,7km ööpimeduses tähistaeva all kaasa ja veendusime, et see Suur Vanker on ikka niii lähedal.. oli väga mõnus sirutus endalegi see, sest ega autos istumine sellises kuumuses pole teabmis lõbu.

Peagi mäenuppude tagant läks järjest heledamaks ja heledamaks. Seejärel kasutasin võimalust ja pugesin autosse magama & ma tõega ei saa pihta kuidas Rait nii vähese unega üldse toimetab. Tiim saab vähemalt kordamööda kuidagi tukastada aga tema on vaid 40min uinaku teinud ja enne starti magas ta ka väga vähe, sest et plaanis püsida, pidime magama minema õhtul kell 18.00 ja ärkama 22.15 aga reaalalselt magas Rait siis vaid 1,5tundi.

Igatahes öine jahe õhk ja pimedus on hetkel vahetunud sooja päikselise ilmaga ja oleme jõudnud teesuluni mida läbib Rait koos Jakobiga ja meie Hennoga läheme ca 60km-se ringiga, sest autoga läbipääsu pole, mägedest tuleva lumevee tõttu on road 136 suletud teadmata ajaks. Seega Rait saab kindlasti jalgadele hea jahutava vanni nüüd lähiajal.

Autor/allikas: Rait Ratasepp Facebook