Rait Ratasepp: Ultratriatlon on palju rohkem kui lihtsalt triatlon

— FOTO: Viktoria Kütt

Rait Ratasepp andis enda Facebooki leheküljel teada, kuidas sündis Eesti ultratriatlon.

KUIDAS SÜNDIS EESTI ULTRATRIATLON?

Võib vist öelda, et idee Eesti ultratriatlonist sai võimalikuks kümme aastat tagasi, mil otsustasin end oma esimesel ultratriatlonivõistlusel proovile panna. Tänaseks olen osalenud 17 ultratriatlonivõistlusel ning korraldanud endale neli suurt väljakutset: 5-kordne katkematu Eestis ning 20-, 40- ja 60-kordsed päevased ultratriatlonid Fuerteventural.

Kümme aastat kogemusi on minu nägemust ultratriatlonist korralikult voolinud. Olen näinud väga mitmesugust võistluskorraldust ning nüüd on mul võimalus kõik hea Eesti ultratriatloni korraldamisel arvesse võtta.  Seega korraldan 1-12. augustini 2024 Vinnis Eesti esimese ultratriatlonivõistluse, millest võtan ise osa ja kus saavad ka teised huvilised end viiel erineval distantsil proovile panna.

Ma loodan, et Eesti ultratriatlonist saab mitmete eesti triatlonisõprade esimene kokkupuude ultratriatlonimaailmaga. Võistluse Eestisse toomisega sai loodetavasti eemaldatud üks oluline „takistus“ – kodust kaugel eemal ja teises riigis võistlemisega on üldjuhul palju logistikat, rohkem stressi (eriti esmaosalusel) ja tihtipeale ka suured kulud  .

Võistlusel osaledes loodan tutvustada Sulle ultratriatlonile omast kogukonda, mis on üks kokkuhoidvamaid ja toetavamaid, mida võisteldes kogenud olen. Nendel võistlustel Sa tunned, kuidas Sinu eneseületuste ja kordaminekute üle on ka teistel siiralt hea meel. Ultratriatlon on palju rohkem kui lihtsalt triatlon – see on kogemus, ei jäta positiivselt puutumata ka Su muid tegemisi!

Kohtume Eesti ultratriatlonil ultratriestonia.ee. Varajase registreerija soodustus kehtib 10. detsembrini 2023!

Võistluse koduleht leitav SIIT