Reklaam sulgub sekundi pärast

Rait Ratasepp läbis oma esimese maratoni 20-st

Rait Ratasepp võistluspaigas
Rait Ratasepp võistluspaigas — FOTO: Kädy Maadväli

Viimastel aastatel lausa uskumatuna tunduvaid katsumusi läbi teinud ultrasportlane Rait Ratasepp võtab sel aastal ühe ränga katsumuse ette Eesti kergejõustikustaadionitel.

Rait Ratasepa postitus:

Täiesti uskumatu algus katsumusele. Teadsin, et palju raskusi ja ootamatusi on ees, kuid ei oleks eales arvanud, et kohe alguses võtavad asjad just sellise täiesti ootamatu pöörde.
Olin saanud kõigest mõned ringid joosta, kui tundsin, et parem jala tagareie juures on tekkimas pinge. See eskaleerus väga kiiresti ja mõned ringid hiljem oli seis juba väga hull. Tegin sellest järelduse, et põhjus võib olla jalanõudes.
Tegin kiire peatuse ja vahetasin jooksusussid ära. Kuna aga kahju oli tekkinud, siis järgmised 15 km olid uskumatult vaevalised ning poolmaratoni ajaks tuli 1h 33min ehk et olin eesmärgist maas 3 minutit. Igatahes ei tahtnud ma veel ajalise eesmärgi osas püssi põõsasse visata ning teises pooles asusin ettevaatlikult tempot tõstma. See oli tegelikult väike ime, et suutsin teise poolega kaotatud aja tasa teha.
Finišeerimise järgselt nägin, et kahjustatud koht oli päris korralikult turses. Nüüd on mul vähem kui 8 tundi, et olukorda leevendada, sest järgmine maraton stardib juba kella 19 paiku.
Aga hetkel kõige olulisem on see, et pidasin vastu ja et alla ei andnud. Selle maratoni võin julgelt kirjutada ühe raskema maratoni kategooriasse ja seda mitte füüsilise pingutuse poolest. Nüüd on oluline üks samm korraga võtta. Kui järgmine ja ülejärgmine maraton olukorda hullemaks ei tee, siis on põhjust edaspidise osas optimistlik olla.
Veidi saab siin paralleeli tõmmata 60-kordse ultratriatloniga, kus asjad võtsid ootamatu pöörde 14. päeval rattaga auto alla jäädes. Ka see tuli kui välk selgest taevast ning siis sellega alles vaimujõu proovilepanek algas.
Aitäh Nikita Umovile 1. maratonil abistamast ja kiiresti tegutsemast!