Rait Ratasepp alustas ultratriatloni – esimene päev kümnest tehtud!

Rait Ratasepp
Rait Ratasepp — FOTO: Jakob Meier

Täna algas Šveitsis IUTA maailmakarika etapil päevases formaadis läbitav 10-kordne ultratriatlon. Võistlusrajal on Rait Ratasepp, kelle siht on lõpetada iga päev ajaga alla kümne tunni ning alistada distants 100 tunniga.

Day1 – swim-bike-run: 9:40:25
Tänase päeva võib kokku võtta nii, et.. õnneks sai Rait alustada õigel ajal. Nii tiimil kui Raidul korralik närvikõdi esimese päeva hommikuks. Juhtus nimelt nii, et tiimiauto keeras ühest teeotsast valesti ja sellest piisas, et olla keset kiirteed ja tuli leida esimene võimalus tagasipöördeks… ja sellega läks aega. Veidi läks nihu ühesõnaga ja seetõttu ei saanud Rait rahulikult oma protseduure teha ja sujuvalt sisse elada vaid läks kiirustamiseks.

All aboit details:
Vees tuli palju tööd teha, lühike kalipso oli täna hea valik.
Aja kokkuhoiuks tegi Rait võistluse triatlonipükstes. Eestis treenides harjutas triatlonipükstes. Triatlonipükste pampers on kordades õhem kui tavaliste rattapükste oma.

Rattasõidu ajal ei kasutanud sokke, vaid enne kingade jalgapanekut määris Rait jalad vaseliiniga – nii on hingavus parem ja ei hakka hõõruma.

Rattarajal kokku vaja sõita 20ringi x 9,05km. 16ndal ringil hakkas keha ülekuumenema. Sukk + jää kombo toimis jahutusena ideaalselt. Juhul kui keegi instagrammis storysid jälgib, siis seal oli üpris meeleolukas klipp kuidas 4 meest sukapükse poes ostmas käisid .Hiljem tiimiliikmed lõikasid sukapüksid juppideks, lisasid jääkuubikud ja sõlmed peale. Neid rattasõidul turjale pannes on jahutusefektiivsus sellises palavuses väga hea.

Eelneva päeva õhtul avastasime rehvis väikse torke, rehvis olev piim täitis selle kenasti ära ja sõitu ei seganud.

Kõige kuumemale ajale jäi jooks. Temperatuur 32-33 kraadi.Ainus eesmärk oli hoida pulss alla 140ne.

Homne seis sõltub hommikul. Tuleb 34kraadine kuumus. Tänane temperatuur 33kraadi.

Autor/allikas: Rait Ratasepp Facebook