Rait Ratasepal sai läbitud kuues päev ultratriatloni

Rait Ratasepp
Rait Ratasepp — FOTO: Kädy Maadväli

Kolmapäeval algas Šveitsis IUTA maailmakarika etapil päevases formaadis läbitav 10-kordne ultratriatlon. Võistlusrajal on Rait Ratasepp, kelle siht on lõpetada iga päev ajaga alla kümne tunni ning alistada distants 100 tunniga.

Day 6/10 tehtud! 11:14:17
Day 1/10 – 9:40:25
Day 2/10 – 9:53:25
Day 3/10 – 9:51:36
Day 4/10 – 9:56:37
Day 5/10 – 10:54:14
Day 6/10 – 11:14:17
Day 7/10 –
Day 8/10 –
Day 9/10 –
Day 10/10 –

Tänane ilm ei halastanud. Raidul käis korra peas isegi mõte, et täna ei jõuagi finišisse. Viimastel jooksuringidel oli tunne, et keha oli nii piiripeal ja energiapuuduses ja söögiisu nullis. Keha läheb shokki, siis ei suuda isegi enam geeli võtta, täielikult tunne, et kõik tuleb kohe üles. Ainus mis hetkel Raitu motiveerib jätkama on see, et see toimub võistluse raames ja nähes teisi kaaskannatajaid, kes teevad 20ne kordset katkematut samades ilmaoludes, siis ta võtabki seda selliselt, et ta ei saa alla anda ja katkestada, vaid tuleb edasi liikuda.

Peamine süüdlane on vihm, keha kulutab energiat nii palju, et iga toiduga mis vähegi sisse läks, sellega jäi Raidu keha ikka miinusesse. Vihma on Rheini jõe kaldal nii palju, et 2 päeva tagasi oli jõe kaldal kruusatee, kuid veetase on nüüd oluliselt kõrgem ja kogu kruusatee on üle ujutatud ja vee all. Jõel hulbivad suured palgid, alpidest tulev vihmavesi lisab veevoolule tugeva surve, et see on siin üpris erakordne. Kohalike sõnul sajab kahe päevaga alla hetkel kogu augustikuu tavapärane sademete hulk.

Kaasvõistlejad, kes täna alustasid oma viiekordset päevast ultratriatloni, nende jaoks oli esimene päev ja teoorias võiks nende energiavarud olla täiesti täis kuid ka neil oli tänastes tingimustes väga raske. 34kraadisest suvesoojast langes temperatuur kahe päevaga 11 kraadile, mis märgade riietega joostes oli tajutavalt madalam veelgi. See on challenge, olla päev läbi 11+ tundi väljas, eriti arvestades, et see on kuues päev.. kui katsumuse esimestel päevadel oli vaja jääkuubikuid keha jahutamiseks tiimil Raidule anda, siis nüüd oli vaja pakkuda puljongit ja sooja teed jms, mis keha turgutaks ja vaimu kosutaks.

Rait ei taha teha vahepeal pikemaid pause, et riideid vahetada vaid tahab kõik kiirelt ära teha, kiirelt tehes jääb tal aega rohkem taastumiseks.
Rattarajal oli palju rattureid täna sõitmas hoopiski kalipsodes. Kasutuses oli teistel võistlejatel palju erinevaid kilesid, tunkesid ja keepe .. Rait endiselt kiidab MooMoo vihmajakke nende efektiivsuse pärast.

Hea, et majutus on meil võistluskeskusele lähedal ja kohe peale finišeerumist sai Rait, kuivad riided selga, sooja autosse ja suunaga koju, misjärel teki alla soojenema, söögiks ravioolid, kook ja väike uinak. Ilmselt ärkab ta peagi, et veelkord süüa ja vajalikke muid toiminguid teha.

Ujumises täna basseinu minek oli Raidu sõnul väga jahe, umbes 5 minutiga sai õnneks keha toimima. Basseini vesi oli täna 21, esimesel päeval 25.
Rattasõidus saatis Raitu tugev vihmasadu, mis tegi päeva oodatust palju pikemaks ja kehale kurnavamaks. Õnneks rattasõidu ajal oli söögiisu ja sai energiat toidust piisavalt kätte.

Jooksurajal oli täna kõik väga keeruline, tunne oli nagu oleks jooksmise asemel taas basseini sattunud, vett jagus ja ühtegi kuiva kohta ei olnud. Lisaks puudus igasugune söögiisu ja pidev keha üle kavaldamine, et ikka päev finišijoonel lõpetada.
Suur tänu kõikidele kaasa elajatele heade sõnade eest nii instagrammis kui facebookis, iga positiivne mõte on hetkel väga abiks nii Raidule kui tiimile.
Tänane päev oli tugevaks murdepunktiks, kuus päeva tehtud, neli veel minna!

Autor: Rait Ratasepp Facebook