Rait Ratasepal pool katsumust tehtud: Kukkumine rikkus kogu päeva!

Rait Ratasepp
Rait Ratasepp — FOTO: Kädy Maadväli

Kolmapäeval algas Šveitsis IUTA maailmakarika etapil päevases formaadis läbitav 10-kordne ultratriatlon. Võistlusrajal on Rait Ratasepp, kelle siht on lõpetada iga päev ajaga alla kümne tunni ning alistada distants 100 tunniga.

Day 5/10 tehtud! 10:54:14

Day 1/10 – 9:40:25
Day 2/10 – 9:53:25
Day 3/10 – 9:51:36
Day 4/10 – 9:56:37
Day 5/10 – 10:54:14

Ööund vähe, magma sai Rait 00.15 ja äratuskell 4.55.
Väsimus kehas, see andis ujumisel kohe tunda. Rait otsustas varrukateta kalipso kasuks, kartis, et pikaga hakkab palav. Reaalselt oli pigem kehasse külm sisse pugenud. Täna basseinivesi 23, eelnevatel päevadel 24-25 kraadi.

Rattariiete vahetamine võttis aega tavapärasest oluliselt kauem.
Rattale minnes puhus tuul tugevalt, lisaks vihmasadu. Seda vihma lubab nüüd siin paaril järgneval päeval ja kohaliku vabatahtliku sõnul sajab järgneva kahe päevaga alla kogu augusti vihma norm. Vihmasadu muudkui intensiivistus. Käed külmusid, ei saanud toitu kätte haarata, sõrmed külmast kanged. Mida rohkem vihma tuli, seda aeglasemaks läks iga rattaring. Veekiht oli päris korralik, millest tuli läbi sõita.

Vihmajaki alla pani Rait Lisaks Moomoo tuulevesti, mis hoidis väga hästi sooja. Sama riiete kombinatsiooniga plaanib Rait ka homme minna sõitma. Kaasvõistleja hispaanlanna Jacky oli oma riietest läbi vettinud ja lisariideid väga enam tal võtta ei olnud, kuid sattus samaaegselt Raiduga vahetusalasse ja Rait pakkus talle oma enda ühte jakki, mis ka muidugimõista MooMoo oma ja lisas, et SEE hoiab sind kuivana! Jackie oli väga tänulik ja lisaks rõõmustas naljatades, yes, probably it will add me some speed also.

138km-sel ringil oli vett rajal nii palju, et Rait ei näinud millest ta üle sõidab, ja ei saanud aru, et rehv läks katki, seejärel ratta juhitavus kadus, kuid õnneks sai Rait suurema hoo maha pidurdatud, kuid järgnes siiski kukkumine. Rait pidi ca 4km tagasi telgini veerema tühja rehviga, mis muutus kõik nii vaimselt kui füüsiliselt raskeks.

Kukkumine rikkus kogu päeva, toit ei läinud üldse alla. Tingimused on olnud väga rasked.

Jooksule minnes oli Rait vihmaveest läbi ligunenud, jooks oli tänu sellele kukkumisele väga keeruline, isegi riiete vahetamine osutus väga keeruliseks, sest külm oli pugenud kontidesse. Täna olid kõik tegevused sunnitud olekus, rohkem oli hetki kus tuli ühe probleemiga tegemise järgselt tuli alustada teise probleemi lahendamisega.

Need on Raidu sõnul need keerulised hetked, mis jäävad alati kõige kauemaks meelde.

Eks näis kuidas homne päev kujuneb…

Autor/allikas: Rait Ratasepp facebook