Reklaam sulgub sekundi pärast

Rahvusvaheline Olümpiakomitee andis rohelise tule ujumisliidu taotluse lubada meessoost kujundujujad 2024. aasta Pariisi olümpiale

Itaallane Giorgio Minisini meeste kunstilise ujumise soolovaba finaalis oma kava sooritamas
Giorgio Minisini — FOTO: Scanpix

Eile õhtul andis Rahvusvaheline Olümpiakomitee teada, et juba Pariisi olümpiamängudel 2024. aastal saavad osaleda ka kujundujumise programmis meessportlased, kirjutab swimming.ee.

Uued FINA reeglid lubavad meestel osa võtta võistkonnavõistlusel. Kujundujumises koosnevad võistkonnad kaheksast inimesest, kellest maksimaalselt kaks võivad olla mehed.

Eeldatavalt võtab Pariisi olümpia võistkonnavõistlusest osa kümme tiimi. Varasemalt sünkroonujumise nime kandnud spordiala kuulub olümpiamängude kavva alates 1984. aastast. Pariisi olümpia on esimene, kus võivad võistelda ka mehed. Maailmameistrivõistlustel on mehed võinud osaleda alates 2015. aastast.

Saame üheskoos rõõmustada ja elada kaasa kujundujumisele veelgi rohkem, sest Eesti Veespordialade Kooli juhataja Anton Rzhanov teatas, et nende juures on treenimas praegu kaks noormeest, kes hakkavad pürgima spordimaailma kõige kõrgemale areenile. 10- aastane Kondrat Rebert on Eesti Veespordiala Koolis treeninud juba 2 aastat ning hetkel treenib ta spordirühmas. Teine poiss on 7-aastane, samuti käinud 2 aastat trennis keskendudes praegusel hetkel kujundujumise põhielementidele. Veel on nad küll noored, kuid üks neist juba alustas oma võistlusteekonda Tartus toimnud Baltimaade meistrivõistlustel kujundujumises. Poistel motivatsiooni trenni tegemiseks jagub nüüd veel enam, sest tahe jõuda maailma tippu on suur!