Purjetamise maailmameistrivõistlused Haagis: Rammo tegi tugeva alguse, esimeses sõidus finišis teisena

Purjetamise maailmameistrivõistlused Haagis: Rammo tegi tugeva alguse, esimeses sõidus finišis teisena
Purjetamise maailmameistrivõistlused Haagis: Rammo tegi tugeva alguse, esimeses sõidus finišis teisena — FOTO: puri.ee

10.augustil alanud Allianz World Championship Haagis on poole peal.

Helen Ausma ja Helen Pais 49erFX paadil on kolme võistluspäevaga kirja saanud üheksa võistlussõitu, olles eilse seisuga 58 meeskonnaga fleedis 44. kohal. Täna said tüdrukud puhata.

IQ Foili naissportlased Ingrid Puusta ja Emma Viktoria Millend pole veel võistlustulle astunud, aga merel tehakse siiski usinasti trenni, et kohaneda Haagi oludega ning olla stardiliinil parimas võimalikus vormis stardiliinil. Meeste IQ Foili arvestuses on peetud nelis võistlussõitu. Vennad Renar ja Romek Roolaht võistlevad selles grupis kokku 91 sportlasega. Renar parimaks sõiduks oli kolmas, olles suures grupis kolmeteistkümnes finišis. Renar püsib tublisti esimeses kolmandikus sõitude tulemused 25-29-13-35. Romek Roolaht ei jää vennast pikalt maha olles esimeses sõidus 27, teised 31, kolmas sõit tuli katkestada aga neljandas sõidus oli Romek taas esimese kolmekümne seal kohal 27.

ILCA 7 paadiklassis võistlev juba Olümpial purjetanud Karl-Martin Rammo tegi tugeva alguse, finišeerides esimeses sõidus teisena. Üli tugev start. Teise sõidu lõpetas Rammo 43 kohal, koondtabelis hetkel koht 41. Samas grupis võistev Martin Aruoja positsioneerub üldarvestuses kohal 116. Kokku on ILCA 7 meeste võistlusklassis 138 sportlast.

ILCA 6 naiste arvestuses võistlevad Katariina Roihul ja Romi Safinil on tänaseks peetud neli võistlussõitu. Roihu seni parim sõit oli viimane, 110 sportlasega grupis lõpetas ta sõidu 19. kohal, eelnevad sõidud olid vastavalt 33-35-31-19, hetkel on Katariina Roihu üldarvestuses 75. kohal. Romi Safin on samas arvestuses kohal 98.

Mitu võistluspäeva ootab veel ees, hoiame sportlastele pöidlaid ja soovime edu tulevasteks võistlussõitudeks!

Vahendas, puri.ee