Pühapäeval rivistati Pro Ehitus Karikasarja esimesed poodiumid

Nädalavahetusel toimus Kõrvemaal Pro Ehitus Discgolfi Karikasarja avaetapp, mis tõi tunnistust arenevast mängijaskonnast. Meeste eesotsas pakkusid tugevat konkurentsi juuniormängijad, naiste poodiumile tõusis uusi nimesid profimaastikul.

Meeste avatud divisjoni liider- ja jälitusgrupis startis finaalpäeval kolm juuniormängijat, eesotsas Euroopa Meistrivõistluste hõbe Mathias Villota. Karikad võtsid seekord siiski täiskasvanud. Esikohale võitles end 19-aastane Simar Villmann tulemusega 12 viset alla par’i. Teise koha võttis sisse liidergrupist ainsana poodiumile pääsenud Aimar Alesmaa (-11) ning viigilisele kolmandale kohale tulemusega -10 mängisid end Henar Ruudna, Mauri Villmann, Rasmus Metsamaa ja juunior Roland Kõur. Karika nimel tuli siiski mängu jätkata, otsustavaks sai teisena mängitud korv. Kolmanda koha poodiumil võitis Henar Ruudna.

Naiste avatud divisjoni esikolmik suundus finaalringile viigilise tulemusega +8. Esimesel päeval hoidis pikalt liidripositsiooni Maria Liivamägi, kuid ringi lõpuks jõudsid samale tulemusele ka Kaidi Allsalu ja Ly Teder. Finaalringil tegi parima päevatulemuse Kristi Unt ja noppis koondtulemusega +10 kulla. Allsalu ja Liivamägi rohkem kedagi ette ei lasknud ning saavutasid vastavalt teise ja kolmanda koha tulemustega +17 ja +18.

MP40 divisjonis võidutseb endiselt Raimo Kimmel, kes on tuntud väga tasakaaluka ja riskivaba mängijana. Tulemus -8 tagas esikoha. Hõbedale mängis end valitsev harrastajate meister Tanel Viirmann (-6) ning kolmandana lõpetas finaalringi liidrina alustanud Aivo Moorits (-3).

MP50 divisjonis võidutses suure edumaaga Tambet Lõhmus, edestades +7 tulemusega teisele kohale tulnud Janek Võõbust viie viskega. Kolmas koht tuli taas kord lisakorvidega otsustada. Neid tuli läbida kokku kolm, millest viimasel sai otsustavaks vee-element. Rainer Lillese ketas maandus vette, kuid konkurent valitsev Eesti meister Andres Ramst tegi puhta soorituse ja tagas endale sellega pronksi.

Mp60 divisjonis tuli lisasooritustega otsustada lausa esimene koht. Väga tasavägist lahingut pidasid Ago Silm ja Vaiko Hussar, kes jätkasid võitlust karika nimel ühe korvi jagu. Silm tagas avaviskega omale parema koha puttimiseks, realiseeris selle ja astus poodiumi kõrgeimale astmele tulemusega +17. Kolmas koht kuulus lõpparvestuses Hillar Neilandile (+23).

Avaetapiga selgusid ka esimesed pääsejad Smartpost Itella Eesti Meistrivõistlustele 2022. Teist hooaega kehtiva süsteemi järgi toimub kvalifitseerumine läbi karikasarja, mis tõstab kettagolfi üleüldist professionaalset taset.