Reklaam sulgub sekundi pärast

Prestiižne 23. Pühajärve rahvusvaheline kiirmaleturniir stardib juba sel nädalavahetusel

Male nupud
Male nupud — FOTO: Scanpix

Homme, 24. novembril saab alguse juba järjekorras 23. Pühajärve kiirmaleturniir, mida korraldab Treeningpartner/Pühajärve maleklubi eestvedaja Urmas Randma koostöös Pühajärve SPA & Puhkekeskuse, Eesti Maleliidu ja sponsoritega.

Traditsiooniliselt võtavad selles handicap-formaadis peetaval turniiril omavahel mõõtu rahvusvahelised tippmaletajad, kultuuritegelased, ajakirjanikud, ärimehed ja teised malearmastajad.

Seekord asuvad laua taha kõlavamatest nimedest tõelised malelegendid Aleksei Širov, Artur Jussupow ja Jaan Ehlvest, kes on omal ajal kõik kuulunud maailma absoluutsesse tippude tippu.  Samuti on kohal naiste 2001.-2004.a. maailmameister males Zhu Chen ning meie oma parim naismängija Mai Narva. Kõlavamatest ühiskonna tegelastest asuvad laua taha AS Äripäeva peadirektor Igor Rõtov, RUS Delfi peatoimetaja Andrei Šumakov, ajakirjanik ning kommunikatsioonikonsultant Raul Rebane, filmirežissöör Kaupo Kruusiauk, endine tippsportlane ja tänane vandeadvokaat Kaarel Kais ning veel mitmed teised. Kokku osaleb turniiril 34 mängijat, kes esindavad koguni üheksat riiki.

Raul Rebane: „Pühajärve on muutunud rituaaliks nagu riiklikud pühad. Neil aegadel käitutakse teistmoodi, teistsugune on tuju. Isegi on lootus adrenaliinile, sõltumata vanusest. Kolm päeva aastas malele on häbitult vähe, aga piisav, et vaimu põhjalikult raputada.“

Kaarel Kais: „Atmosfäär, mis sellel turniiril valitseb, on ainulaadne. Võimalus mängida maailma tippu kuuluvate mängijatega sellises formaadis, et võita või viigistada ei ole päris lootusetu, on väga motiveeriv. Minu jaoks on see turniir meeldejääv igal juhul.“