Reklaam sulgub sekundi pärast

Prantsusmaal jagatakse esmakordselt MM-tiitlid rattaga lumel sõitmises

— FOTO: UCI

Prantsusmaal Chatelis korraldatakse 10. ja 11. veebruaril esmakordselt UCI lumel rattaga sõitmise maailmameistrivõistlused, kus medalid jagatakse välja kahes formaadis, mis on inspireeritud mäesuusatamisest: ülisuurslaalomis ja paarisslaalomis.

Maailmameistrid selguvad kahes võistlusklassis: mehed ja naised. Rahvusvaheline Jalgratturite Liit (UCI) soovitab osaleda mäestlaskumise ratastega, kuid see pole kohustuslik. Oluline on vaid, et sama ratast kasutatakse mõlemal võistlusalal. Igat riiki võib esindada maksimaalselt 15 mees- ja 15 naisratturit, kes on 17-aastased või vanemad.

Ülisuurslaalomis laskutakse mööda Aity suusarada ja seejärel Stade Lingat kogupikkusega 1957 meetrit, mille jooksul koguneb vertikaalset langust 600 meetrit. Kahe värava vahel olev laius on minimaalselt 25 meetrit nagu mäesuusatamises. Ratturid stardivad minimaalselt 40-sekundiliste vahedega.

Paarisslaalom toimub Linga suusarajal, millel on pikkust 510 meetrit ja mille jooksul koguneb 155 langusmeetrit. Üks sõit kestab ümmarguselt 30 sekundit. Võistlus kujutab endast duelle, kus iga kord langeb aeglasem välja. Seejuures tuleb üksteisega mõõtu võtta kahel korral. Teistkordselt laskudes vahetatakse omavahel rajad ning välja langeb aegade kogusummas aeglasem võistleja. Ja niimoodi finaalini välja.

Rohkem infot: VAATA SIIT