Peeter Olesk võitis Bakuu MMil täiskaliibrilise püstoli harjutuses hõbemedali!

Peeter Olesk
Peeter Olesk — FOTO: Karli Saul

Bakuus toimuvatel maailmameistrivõistlustel laskespordis avas Eesti täna medaliarve. Täiskaliibrilise püstoli harjutuses oli Peeter Olesk pärast võistluse esimeses pooles lastud ringmärgi seeriaid  289 silmaga 6. kohal. Peeter Oleski tulemuseks ilmuva märgi seeriates oli 295 silma, mis  kokku andis 584 silma ja selle tulemusega võitis Peeter hõbemedali!

Saksamaa laskuri Christian Reitzi tulemuseks oli samuti 584 silma, kuid sisekümneid oli Reitžil 23, Peeter Oleskil aga 17. Kolmanda koha sai sakslane Florian Peter 583 silmaga.
Fred Raukas sai 30. koha 563 silmaga.Tänane medal on Peeter Oleskile teiseks medaliks maailmameistrivõistlustelt, 2022.a. võitis ta maailmameistrivõistlustel pronksmedali täiskaliibrilise püstoli harjutuses.

Eile oli Olesk meeste standardpüstoli harjutuses 567 silmaga saanud 12. koha ning veel varem olümpiakiirlaskmise harjutuses 583 punktiga kaheksanda koha.

Olümpiakiirlaskmise harjutuses tuli maailmameistriks hiinlane Yuehong LI, hõbemedali võitis Prantsusmaa laskur Clement Bessague ja pronksmedali sakslane Florian Peter.

MM-il jagati välja neli olümpiakvooti. Maailmameistrivõistluste tulemuste põhjal kindlustasid  pääsu Pariisi OM-le Yuehong Li, neljanda koha saanud jaapanlane Dai Yoshioka, Denis Kushnirov ja Peeter Olesk!

Peeter Olesk on neljas Eesti sportlane, kes on taganud pääsu Pariisi OM-le.  Eestlastest on lisaks Peeter Oleskile koha 2024. aasta Pariisi olümpiale taganud ujuja Eneli Jefimova, kümnevõistleja Karel Tilga ja kergejõustiklane Rasmus Mägi.